Политикаwww.ukrinform.ua11 мар.

В Офісі Президента запевняють, що незалежність НБУ є аксіомою для влади

nk_hauz/-mvsdapm2hthj2oomeww.jpg

Незалежність Національного банку є абсолютною аксіомою для української влади, а зміни в розподілі повноважень між керівниками будь-якої державної інституції необхідні для забезпечення адаптивності системи і не несуть ризиків.

Про це розповів радник Президента з питань економіки Олег Устенко в коментарі, наданому Укрінформу.

"Питання незалежності Національного банку України - абсолютна аксіома для влади. Президент Зеленський неодноразово заявляв про це, починаючи з моменту представлення нового керівника НБУ Кирила Шевченка влітку 2020 року", - запевнив він.

Крім того, радник президента нагадав, що ті законодавчі ініціативи, які були внесені до Верховної Ради, спрямовані саме на інституційне посилення НБУ. За його словами, це не просто частина домовленостей з міжнародними партнерами, а об'єктивна необхідність, яка має додатково закріпити незалежність регулятора.

"Зміни в розподілі повноважень між керівниками будь-якої державної інституції трапляються, але це зовсім не означає, що через це виникають додаткові ризики. Будь-яка система повинна залишатися адаптивної, що є найважливішою умовою для її успішності", - підкреслив Устенко.

Водночас він зазначив, що мандат НБУ на таргетування інфляції дозволяє бути впевненими в тому, що цінова стабільність забезпечується виходячи із загальноприйнятих світових практик. Тому, на його думку, збільшення облікової ставки НБУ з 6% до 6.5% у березні 2021 року було очікуваним і логічним.

"Значні резерви НБУ, які на сьогодні перебувають на рівні 28.5 млрд доларів, забезпечують стійкість до можливих зовнішніх ризиків, що, як ми розуміємо в Офісі президента, є особливою зоною уваги монетарної влади України", - додав радник глави держави.

Як повідомлялося, раніше перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв'ю "НВ" заявила, що зі зміною керівництва банківський регулятор почав міняти систему прийняття рішень і відходити від принципу колегіальності. Також вона повідомила, що бачиться з головою НБУ Кирилом Шевченком тільки на спільних нарадах у Zoom, однак це не означає, що вони комунікують.

У жовтні 2020 року в Національному банку відбулася часткова зміна вертикалей підпорядкування і розподілу окремих структурних підрозділів між ними. Відповідно, змінилися і куратори цих вертикалей з числа членів правління НБУ. Правління НБУ забрало з підпорядкування Рожкової 6 ключових для нагляду за банківським ринком департаментів і передало їй три підрозділи, які не мають істотного значення в регулюванні банків.

На початку жовтня Рада Національного банку оголосила догану і недовіру першому заступнику голови НБУ Катерині Рожковій і заступнику голови НБУ Дмитру Сологубу.

Восени 2020 року Рожкова в одному з інтерв'ю сказала, що вже місяць не спілкується з головою НБУ Кирилом Шевченком.

💬 Последние комментарии
е
в ОЧЕРЕДНОЙ раз задаю ПРЯМОЙ вопрос: ЧЕМ КОНКРЕТНО поможет твоя гребная америка?? Ответ будет, а трепло брехливое?
Вася
Да здесь налицо представитель богоизбранного народа))
е
ты там была?..или опять морячки под мостами сказки тебе рассказывают? про то что Россия НА ГОЛОВУ перепрыгнула твоих хваленых америкосов, только ленивый не знает.. не веришь? найди в ютубе как россияне твоих америкосов по сирийской пустыне гоняли, когда те мешали им патрулировать и нарывались...
е
так вперед в окоп, тебя там очень ждут..там им сказочники ой как нужны.. ну те, что рассказывают что америка не бросит, что весьмир с ними...
е
ага..огневой... российский.. только те кто заманивают сдыснут, а останутся такие тупые как ты! ну те что считают , что за ними вернутся... ага ЩАС!
Луна -2
Каждая власть для того чтобы удержаться на Олимпе и кормушке меняет свое представление о войне и подвиге .все зависит о т того,какую партию и какую идею она представляет -Если при Брежневе во времена СССР - укаринцы были героями освободителями от фашизма .То спустя тридцать когда мы получили независимость (вопрос -от кого, и от чего?) нужна была новая страна ,с новой идеологией .Но придумать что -то свое -, чем мы (народ) гордились бы они не в состоянии Потому что у Украины нет и не было собственной истории Вся наша старая история она тесно пеерплетена с русской историей(ПО СУТИ МЫ И ЕСТЬ РУССКИЕ_не помнящие своего родства), и надо выдумать что -то, свое .За основу выбрали идеологию БАНДЕРЫ Но беда в том, что насаждаемая нам идеология, она чужая ,она не наша.Она не воспринимается нами на уровне генетической памяти - Поэтому , думаю, как бы не старались нам привить идеологию Бандеры,, миллионы семей-где есть погибшие деды и прадеды, всегда с благодарностью будут помнить их. и ходить на могилы Неизвестного солдата .-как бы не хотели этого из института Памяти и такие как этот "слуга народа"
е
че статью не прокомментировала? мозгов не хватает? или перемога тут никак не лепится?