Велика палата КСУ розглядає конституційність положень статті 375 Кримінального Кодексу
Политикаsud.ua29 января 2020

Велика палата КСУ розглядає конституційність положень статті 375 Кримінального Кодексу

Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглядала справу за конституційним поданням 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України положень статті 375 Кримінального кодексу України. Про це інформує офіційний сайт КСУ.

Нормами вказаної статті передбачено:

«1. Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

2. Ті самі дії, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів, в інших особистих інтересах чи з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років».

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Галина Юровська зазначила, що народні депутати наголошують на відсутності в нормативних актах визначення поняття «завідомо неправосудне», тому вважають його оціночним. На думку авторів клопотання, оспорювані положення статті 375 КК України є інструментом впливу на незалежність і недоторканність суддів, оскільки інші учасники кримінального процесу тлумачать ці норми на власний розсуд.

Суддя-доповідач повідомила, що з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду справи та ухвалення Судом обґрунтованого рішення надіслано запити до органів державної влади, закладів вищої освіти, наукових установ, членів Науково-консультативної ради Конституційного Суду України.

Велика палата Конституційного Суду України перейшла до закритої частини пленарного засідання у цій справі для ухвалення рішення.

Участь у пленарному засіданні взяли уповноважені представники авторів клопотання: народний депутат України Григорій Мамка, адвокати Дмитро Бондарчук та Богдан Слободян.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Илья
Вот это высер от нацисткой прошмандовки! Как неожиданно однако. Так значит Донбасс это операция ССО России? С сотнями танков , БМП и даже Градов ( все данные из источников ХохлоГабона ) . Гениально! Если ССО России может такое , то что тогда может 1-я гвардейская танковая армия?
Елена
Скоро проклятой Америке -пизда .рогулям в сраку. ха
подстилке заЛУпе
"Дойти до Киева за 6 часов" а сраный лугандонский аэропорт брали 242 дня. Давай еще ленду, использованая вонючая кацапская подстилка!
Весёлый Роджер
Хьюстон, Хьюстон, у нас всё по плану – Нью-Йорк вышел на плановые цифры по вирусу, каждые 17 минут – смерть!
ГРИВНИ В ПОМОЙНУЮ ЯМУ
ЭТИ ГРОШИ ДА НА БОРЬБУ С КОРОНОВИРУСОМ! А ТАК ПОЛУЧАЕТСЯ ЧТО УКАЗАННЫЕ ДЕНЬГИ ВЫБРАСЫВАЮТСЯ В ПОМОЙНУЮ ЯМУ!!!
Елена
Слава Америке . Америка с Украиной ...... слава хозяину из Америки . У нас будет также.
Елена
Путаешь козлоослик войсковые операции с операциями ССО, это же разные и по планированию и по проведению,ты был дураком , дураком и остался,а Украина идёт в Европу.Слава Украине!