Политикаnv.uaOct 7

«Великий конкурс, сотні претендентів». Зеленський розповів, коли оберуть нового главу САП

nk_hauz/-mizp8tcdqljawszx1eh.png

Президент України Володимир Зеленський заявив, що главу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оберуть найближчими місяцями. За його словами, конкурс на цю посаду може бути дуже великим.

"Ця людина (колишній глава САП Назар Холодницький, - ред.), антикорупційний прокурор сам звільнився. Потім було організовано комісію, абсолютно незалежну. Вчора було перше засідання, я знаю, генеральний прокурор проводила перше засідання, були представники наших міжнародних партнерів. І я думаю, що найближчими місяцями, тому що це великий конкурс, мені кажуть, що може бути навіть кілька сотень людей на цю посаду, буде обрано незалежного антикорупційного прокурора», - сказав глава держави на пресконференції за підсумками саміту Україна-ЄС.

Напередодні генеральна прокурорка Ірина Венедіктова оголосила про початок процедури відбору глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада затвердила склад конкурсної комісії з обрання нового глави САП, незважаючи на рекомендації Євросоюзу. До комісії мають увійти 11 осіб, сім з яких призначить парламент, а ще чотири - рада прокурорів.

Раніше в МВФ попереджали, що, якщо Україна хоче продовжити отримувати кредити, їй слід зберегти незалежність антикорупційних органів.

Таке застереження прозвучало після постанови Конституційного суду про неконституційність призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро.

У НАБУ у відповідь заявили, що таке рішення є політично вмотивованим і не припиняє повноважень Ситника.

Перед цим зі своєї посади звільнився глава САП Назар Холодницький.

💬 Последние комментарии
Каменяр
Луна -2 Хорошо , а кто дал право убивать детей Донбасса? НИКТО НЕ ИМЕЕТ ПРАВА УБИВАТЬ ЛЮДЕЙ. НИ ДЕТЕЙ НИ ВЗРОСЛЫХ. А вот Путин дал "право " боевикам и оккупантам прикривать людьми, стрелять из-за спин мирных людей. И убивать всех несогласных с идеологией "русского мира." И его не волнует возраст, пол жертв или даже национальность. И за что убиты пассажиры и экипаж рейса MH17 ? вся причина в идеологии "русского мира"
Каменяр
Якщо на Донбасі немає військ РФ, тоді чому кремль засекретив інформацію щодо смертей в військах? Починаючи з квітня 2014 року з Донбасу не повернулось в РФ більше 2000 російських військових живими. Вони вернулись у вигляді груза "200" або навічно залишились в донецькій землі як добриво.
Каменяр
Путін не раз заявляв що в Криму російських військових немає. А потім, не соромлячись за свою брехня стверджував "Ми ніколи не говорили що наших військових там немає" .
Каменяр
Кому ЗАБОРОНЯЛИ отримувати освіту на рідній мові? Скільки зараз в Криму українських і кримсько-татарських дітей і скільки там шкіл з навчанням на рідній для них мові ( кримсько-татарській та українській)?
Каменяр
Після окупації Криму всіх громадян України, які проживали в Криму, без їхньої згоди, без заяв на отримання російського громадянства, визнали громадянами РФ. Зроблено це було нашвидкоруч, після захвату спецназом РФ Верховної Ради Криму, без передбаченого на прийняття зваженого рішення часу, в мовах психозу, створеного російською пропагандою. І "состерігала за дотриманням законодавства під час референдуму" фейкова організація - АБСЕ.
Щеня вмэрлэ
Нет ,жители коммунистического наследия-Крыма,хотели жить с мовными чертями.
Каменяр
В Росії не бачать своєї фізіономії. Не хочуть визнати, що на сьогодні РФ є однією з найагресивніших країн. Войовнича риторика кремля є димовою завісою, яка передує військовому нападу. Так як було в 2014 перед окупацією Криму та розв'язуванням війни на Донбасі.