Венеціанська комісія не рекомендує повністю позбавляти українських депутатів недоторканності
Политикаipress.ua19 июня 2015

Венеціанська комісія не рекомендує повністю позбавляти українських депутатів недоторканності

Повністю позбавити імунітету членів парламенту в умовах молодої української демократії, на думку експертів ВК, передчасно. Венеціанська комісія вважає, що повністю позбавляти імунітету членів українського парламенту передчасно. Про це йдеться у висновку Венеціанської комісії, затвердженому сьогодні на засіданні, повідомляє LB.ua з посиланням на представника України в комісії Володимира Пилипенка. У висновку ВК сказано, що "Венеціанська комісія, підтримуючи боротьбу з корупцією, рекомендує Україні встановити на конституційному рівні інші гарантії захисту парламентаріїв, які забезпечують можливість політичного плюралізму та мінімізують вплив правоохоронної системи". "Повністю позбавити імунітету членів парламенту в умовах молодої української демократії, на думку експертів ВК, передчасно. Комісія рекомендує взяти за основу модель депутатського імунітету, що існує в країнах Європейського Союзу, зокрема в Італії: там подання про затримання чи арешт члена парламенту розглядає Конституційний Суд", - йдеться в документі. Водночас комісія вітає позбавлення Верховної Ради повноважень зняття суддівської недоторканності та передачу цієї функції Вищій раді юстиції. Хоча знову наголошує - необхідно внести конституційні зміни в частині формування цього органу і позбавлення впливу парламенту на формування суддівського корпусу. Зазначимо, що сьогодні стало відомо, що Конституційний Суд визнав конституційним законопроект, який передбачає скасування депутатської недоторканності й обмеження суддівської недоторканності. Як повідомляв iPress.ua, Верховна Рада підтримала законопроект №1776 5 лютого 365 голосами. Документ скасовує недоторканність народних депутатів. При цьому в Конституції залишиться норма про те, що нардепи не несуть юридичної відповідальності за результати голосування чи висловлювання в парламенті та його органах, окрім відповідальності за образу чи наклеп. Щодо суддів, то їм залишать функціональний імунітет - імунітет від обвинувачення за дії, вчинені в процесі виконання суддівських функцій, крім випадків ухвалення завідома неправочинного судового рішення, порушення присяги судді або вчинення дисциплінарного правопорушення. Згоду на арешт суддів даватиме Вища рада юстиції, а не Верховна Рада, як зараз. Порядок внесення змін у Конституцію передбачає голосування на двох сесіях. У першому читанні законопроект повинен бути схвалений простою більшістю (226 народних депутатів) і на наступній сесії прийнятий не менш ніж 300 голосами. Поточна сесія парламенту завершиться в липні, наступна почнеться у вересні.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Так отож
В среде евреев полный раскол,если они назвали своим врагом генетического иудея,выкреста Вальцмана-Порошенко. И какой такой у нас антисемитизм,если Рада и министерства переполнены иудеями,составляющими 0,2% населения Украины? А то,что два президента подряд - из их числа ни о чем не говорит?
Владимир
Мда.
999
Украинские власти достойно ответили Путину с его токсичным планом. Отныне публично проявившие свою гомофобность граждане Украины будут приговариваться к тюремному заключению. Трепещи,РФ!
поп забияка
великому карлику Плешивому Хуйлу - ла-ла-ла-ла!
Елена
Всё верно,но Порошенко признала Россия,раньше Чехия не была России враждебной, всё течет, всё изменяется,а Роджер нет,был мерзавцем,им и остался,☝️, козёл., Роджер козёл.
поп забияка
все кто против СкрЕпонутой паРаши - все русофобы! да здравствует великая 47-я хромосома лапотных кацапов! уга товарисчи
Поздно пить боржоми
Уже лучше. Но уже не поможет. Все давно сгнило. А либеральная пресса поднимет насмех.