Политикаwww.ukrinform.ua24 мар.

Венеційська комісія позитивно оцінила законопроєкт про політичні партії в Україні

nk_hauz/-mwva8ch1v4p90k3wrye.jpg

Венеційська комісія у цілому вітає ініціативи щодо внесення змін до закону України про політичні партії та відзначає їхню відповідність попереднім рекомендаціям.

Про це йдеться в оприлюднених 23 березня висновках Венеційської комісії про відповідність міжнародним демократичним стандартам проєкту закону про внесення змін до закону України «Про політичні партії в Україні».

«Ці ініціативи, із внесення змін до законодавства про політичні партії, у цілому вітаються. При цьому багато положень проєкту закону відповідають попереднім рекомендаціям Бюро демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ) та Венеціанської комісії», - заявили міжнародні експерти з конституційного права.

У висновках особливо відзначається прагнення авторів законопроєкту зміцнити прозорість ключових питань, пов'язаних із реєстрацією і діяльністю політичних партій, запровадженням ефективніших вимог до звітності про фінансування партій та фінансового моніторингу, забезпеченням гендерної рівності.

«Заслуговує на увагу, що ця ініціатива має за мету посилення ролі, статусу і важливості політичних партій у процесі стимулювання розвитку демократичних політичних партій, як важливого елементу демократичного урядування», - підкреслили у Венеційській комісії.

Водночас, як відзначається, законопроєкт передбачає надмірне регулювання деяких питань, які зазвичай можуть вирішуватися політичними партіями самостійно. І це може викликати занепокоєння у частині забезпечення внутрішньої автономії у діяльності політичних партій, що захищається свободою об'єднань.

Окрім цього, відзначається у висновках, правова база для заборони політичних партій виписана у законопроєкті у загальних політичних термінах. У цьому контексті експерти рекомендують визначити у проєкті закону ширший спектр санкцій, які б чіткіше були адаптовані до тяжкості порушень.

У документі Венеційська комісія і ОБСЄ/БДІПЛ рекомендують українським законодавцям переглянути деякі статті законопроєкту. Зокрема, це стосується усунення вимоги щодо створення місцевих осередків у щонайменше п'яти областях; усунення вимоги, за якою партія може бути зареєстрована лише за рік після оголошення про її заснування; скасування вимоги про обов'язкову реєстрацію членів партії у єдиному державному реєстрі; перегляду положень, які занадто втручаються до автономії політичних партій; перегляду непропорційних обмежень на внесення пожертв партіям фізичними особами; чіткішого визначення повноважень контролюючих органів щодо діяльності політичних партій; та розширення переліку санкцій за різні порушення і забезпечення пропорційності таких стягнень.

Як повідомляв Укрінформ, голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики 30 грудня 2020 року направив до Венеційської комісії і Бюро демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ) запит щодо висновків про відповідність міжнародним демократичним стандартам проєкту закону про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні».

У грудні 2020 року комітет з питань правової політики ВРУ ініціював публічні консультації щодо підготовки проєкту закону про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні».

На обговорення були винесені питання щодо ролі та статусу політичних партій; внутрішньопартійної демократії; фінансування діяльності політичних партій.

💬 Последние комментарии
НАЙОБ С ПЕРЕВОРОТОМ.
НАЙОБ С ПЕРЕВОРОТОМ.
Кина нЭбуде, электричество из Беларуси кончилось
сцуко, так хотелось лампочку разбить, насрать в парадном\в подьезде, нассать в лифте Незележным Куянам, как тогда в 2013, и сказать что это Путин сделал
Игбун Хохлов
10. Вывод всех иностранных вооружённых формирований, военной техники, а также наёмников с территории Украины под наблюдением ОБСЕ. Разоружение всех незаконных групп.
Игбун Хохлов
Ну, ты ваапще загнул) Уверяю, что к Полену никакого отношения не имею.))))) Что касается сравнения, то проведение параллелей - это и есть сравнение. А тут не тот случай.
Весёлый Роджер
Не вышел Крым, а сбежал в РФ, от кровожадных, продажных рагулей!!! Тильки не бреши, шо то ны так! ТАКЪ именно ТАКЪ! Может сначала про Поезда щирой дружбы расскажи! Як бандерлоги с битами ехали з крымчанами дружить! Що вже забули рагули? Так? Да так и нечего тут херню пиндосную з цензора пиСдить!
Весёлый Роджер
ПЕРЕМОГА!!! Бандера всё же прийшов до тупых xoxлoв! «БІЛЬШЕ ПОЛОВИНИ ВВЕЗЕНИХ В УКРАЇНУ АВТО З 2019 РОКУ Є СТАРШИМИ ЗА 10 РОКІВ…. Для порівняння, з 2014 до 2018 року середній вік ввезених авто був менше 5 років…» И у клятых пидсанкционных москалей…. «Больше 60% купленных авто в 2020 году – НОВЫЕ МАШИНЫ!!!» Почуйте якая разница! Москаль работает и на НОВОЙ бибике ездит, а xoxoл лишь мечтает, да дразнитца! Амэрыка з вами, з майданутыми МУДАКАМИ!!! Слухайте тильки свинорылого ТУПОГО пропа_Хандона Шмулю_Елен и у вас тоже будуть кружевные труселя, от хунты, до колен!!! Бандера, Шухевич, херои Украины! Панду Гэть! Смерть творогам! Сало уронили! Рагульему роду - нима переводу! Экономика - это всё херня хлопцы, главное это стрибачить више...
УПС.
€200 млн кредитных средств. Прекрасно. У нас же мало кредитов можно еще брать. Чем отдавать будем?