Венеційська комісія позитивно оцінила законопроєкт про політичні партії в Україні
Политикаwww.ukrinform.ua24 марта 2021

Венеційська комісія позитивно оцінила законопроєкт про політичні партії в Україні

Венеційська комісія у цілому вітає ініціативи щодо внесення змін до закону України про політичні партії та відзначає їхню відповідність попереднім рекомендаціям.

Про це йдеться в оприлюднених 23 березня висновках Венеційської комісії про відповідність міжнародним демократичним стандартам проєкту закону про внесення змін до закону України «Про політичні партії в Україні».

«Ці ініціативи, із внесення змін до законодавства про політичні партії, у цілому вітаються. При цьому багато положень проєкту закону відповідають попереднім рекомендаціям Бюро демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ) та Венеціанської комісії», - заявили міжнародні експерти з конституційного права.

У висновках особливо відзначається прагнення авторів законопроєкту зміцнити прозорість ключових питань, пов'язаних із реєстрацією і діяльністю політичних партій, запровадженням ефективніших вимог до звітності про фінансування партій та фінансового моніторингу, забезпеченням гендерної рівності.

«Заслуговує на увагу, що ця ініціатива має за мету посилення ролі, статусу і важливості політичних партій у процесі стимулювання розвитку демократичних політичних партій, як важливого елементу демократичного урядування», - підкреслили у Венеційській комісії.

Водночас, як відзначається, законопроєкт передбачає надмірне регулювання деяких питань, які зазвичай можуть вирішуватися політичними партіями самостійно. І це може викликати занепокоєння у частині забезпечення внутрішньої автономії у діяльності політичних партій, що захищається свободою об'єднань.

Окрім цього, відзначається у висновках, правова база для заборони політичних партій виписана у законопроєкті у загальних політичних термінах. У цьому контексті експерти рекомендують визначити у проєкті закону ширший спектр санкцій, які б чіткіше були адаптовані до тяжкості порушень.

У документі Венеційська комісія і ОБСЄ/БДІПЛ рекомендують українським законодавцям переглянути деякі статті законопроєкту. Зокрема, це стосується усунення вимоги щодо створення місцевих осередків у щонайменше п'яти областях; усунення вимоги, за якою партія може бути зареєстрована лише за рік після оголошення про її заснування; скасування вимоги про обов'язкову реєстрацію членів партії у єдиному державному реєстрі; перегляду положень, які занадто втручаються до автономії політичних партій; перегляду непропорційних обмежень на внесення пожертв партіям фізичними особами; чіткішого визначення повноважень контролюючих органів щодо діяльності політичних партій; та розширення переліку санкцій за різні порушення і забезпечення пропорційності таких стягнень.

Як повідомляв Укрінформ, голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики 30 грудня 2020 року направив до Венеційської комісії і Бюро демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ) запит щодо висновків про відповідність міжнародним демократичним стандартам проєкту закону про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні».

У грудні 2020 року комітет з питань правової політики ВРУ ініціював публічні консультації щодо підготовки проєкту закону про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні».

На обговорення були винесені питання щодо ролі та статусу політичних партій; внутрішньопартійної демократії; фінансування діяльності політичних партій.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Та святы отцы xoxлoнации, бандиты Бандера з Шухевичом! Аминь!
Дефицит Йода
Да пребудет с нами сало!
Довитруенко
Да сынок её уже всё что мог подобрал из того что уронили.
Гость
Ну где эта подстилка Ленка сосалка с придорожной канавы??? Где выкрики про геморроям Сала ?.. запасайся сука горохом и квасолею будешь вырабатывать пердячий газ и кизяки на окружной собирать !!! Говно тупое !!!
Весёлый Роджер
А в это же самое время, на бензо колонке у клятых… Тююю, тай ны …, вже ни такЪ, на водородной колонке… «Пассажирское сообщение на водородных поездах на Сахалине может начаться в 2024 г….» А у щирых пиндосмокчунов, с ранку, вже пойдёт чи войдёт гиперлупа, ну то у дупу панська залупа! Сало не роняем, ровными шматами, для убийц детей - братьёв рагулей – него ховаем! Та щенывмырло спиваем….
е
Сказочники... Т.е по их мнению от Китая до Тайваня лететь дальше чем с их гипотетических аэродромов...про десант вообще смешно читать, китайцы просто численностью затопчут любой экспедиционный корпус....
Весёлый Роджер
3.14здёшь голимый! Ну не верю!!! Ты классический xoxлoпредатель Кравчук!!! Член КПСС, а ныне восхвалитель Галичины СС!!! А шо Шмуля, то не такЪ?