Политикаvikna.if.ua22 апр.

Верховний Суд став на бік ЦВК щодо виборів на 87-му окрузі

nk_hauz/-mytxlhkl_ma0bhr4ekj.jpg

21 квітня 2021 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду задовольнив апеляційну скаргу ЦВК на рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 квітня у справі № 9901/108/21.

Верховний Суд не погодився з висновками суду першої інстанції та нагадав, що вже неодноразово зазначав у своїх рішеннях, що протиправну бездіяльність треба розуміти як зовнішню форму поведінки, яка полягає у неприйнятті чи у нездійсненні юридично значимих чи обов'язкових дій, які були об'єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені, інформують "Вікна" з посиланням на пресслужбу Секретаріату ЦВК.

Тобто, на думку Верховного Суду, для визнання бездіяльності протиправною недостатньо одного лише факту неналежного та/або несвоєчасного  виконання обов'язкових дій. Важливими є також конкретні причини, умови та обставини, через які дії фактично не були виконані чи були виконані з порушенням строків.

Обгрунтовуючи свою позицію, ЦВК надало суду копії рішень Івано-Франківського окружного адміністративного суду, з яких випливає, що у період з 12 квітня і до часу звернення позивачем, 15 квітня, тривали судові процеси. Ці процеси мали вплив на встановлення підсумків та результатів виборів у 87-му окрузі і, відповідно, Верховний Суд зазначив, що результат розгляду цих справ мав безпосередній вплив на встановлення окружною комісією підсумків голосування в окрузі.

Тож у своєму рішенні Верховний Суд вказав, що наведені обставини, які ЦВК повинна була врахувати, не дозволяли їй виконати обов'язок щодо встановлення результатів виборів у визначений законом строк.

В цих обставинах Верховний Суд визнав, що Комісія діяла відповідно до принципів належного врядування та передбачувано, обгрунтовано, добросовісно, розсудливо, пропорційно та своєчасно.

Таким чином, Верховний Суд підтвердив правомірність позиції ЦВК та скасував рішення суду першої інстанції в частині визнання протиправною бездіяльності Комісії щодо встановлення результатів виборів та визнання обраним народного депутата в період з вечора четверга, 15 квітня, до суботи, 17 квітня.

Раніше йшлося, що Василь Вірастюк і "Слуга народу" пішли до суду через рішення ЦВК.

Як відомо, ЦВК взяла до розгляду уточнений протокол ОВК округу №87.

За офіційними даними, Василь Вірастюк від «Слуги народу» набрав 30,95% (15 536 голосів), Олександр Шевченко від політичної сили «За майбутнє» — 30,11% (15 114), Руслан Кошулинський від ВО «Свобода» — 28,51% (14 311).

💬 Последние комментарии
кипчак
У некоторых наглость считается достоинством, а у других - принципиальность. В США давно путают (не различают) эти понятия, наглеют и наглеют.
кипчак
Если США позволяет себе такое поведение по отношению к России, то не трудно представить как они издеваются над политическими карликами Посление могут возмущаться и внутренне пищать от осознания собственной ничтожности, а на людях изображать самых бесстрашных борцов за демократию.
DR UMAR
Ви хочете продати свою нирку за 400 000 доларів США? Це ти Шукаєте можливість продати свою нирку за гроші Через фінансовий зрив ви не знаєте, що робити Зробіть, тоді зв’яжіться з нами сьогодні, і ми запропонуємо вам добре Сума грошей за вашу нирку. Мене звати доктор УМАР Я лікар-нефролог клініки UMAR. Наша клініка є Спеціалізується на нирковій хірургії, а також лікуємо Купівля та пересадка нирок с Відповідний донор Ми знаходимося в Індії, Туреччині, Франції, Нігерії, США, Малайзії, Дубаї, Кувейті Якщо ви зацікавлені в продажі або купівлі нирок, будь ласка, не продавайте Не соромтеся звертатися до нас електронною поштою. Електронна адреса: doctorumarclinic@gmail.com WhatsApp:+1 (978) 707-9830 Telegram:+1 (978) 707-9830 Viber:+1 (469) 505-6731 уважно Д-Р УМАР.
Елена
Петруха дядя старый, Грешно его судить, Как знать судьбу Петрухи Ты можешь повторить. А Роджер по любому нехороший человек.
:-)
Петруха впечатлился - Копировал весь текст, Да он не поместился, В один почти присест... :-)
Елена
Трясти можно, вытрясти нельзя,потому что если нет,то нет.я не ты,я прожила честную жизнь, поэтому миллионов не скопила.
Елена
Где ты ответил за Мишу и Борю?шось я не видела.