Верховний Суд став на бік ЦВК щодо виборів на 87-му окрузі
Политикаvikna.if.ua22 апреля 2021

Верховний Суд став на бік ЦВК щодо виборів на 87-му окрузі

21 квітня 2021 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду задовольнив апеляційну скаргу ЦВК на рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 квітня у справі № 9901/108/21.

Верховний Суд не погодився з висновками суду першої інстанції та нагадав, що вже неодноразово зазначав у своїх рішеннях, що протиправну бездіяльність треба розуміти як зовнішню форму поведінки, яка полягає у неприйнятті чи у нездійсненні юридично значимих чи обов'язкових дій, які були об'єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені, інформують "Вікна" з посиланням на пресслужбу Секретаріату ЦВК.

Тобто, на думку Верховного Суду, для визнання бездіяльності протиправною недостатньо одного лише факту неналежного та/або несвоєчасного  виконання обов'язкових дій. Важливими є також конкретні причини, умови та обставини, через які дії фактично не були виконані чи були виконані з порушенням строків.

Обгрунтовуючи свою позицію, ЦВК надало суду копії рішень Івано-Франківського окружного адміністративного суду, з яких випливає, що у період з 12 квітня і до часу звернення позивачем, 15 квітня, тривали судові процеси. Ці процеси мали вплив на встановлення підсумків та результатів виборів у 87-му окрузі і, відповідно, Верховний Суд зазначив, що результат розгляду цих справ мав безпосередній вплив на встановлення окружною комісією підсумків голосування в окрузі.

Тож у своєму рішенні Верховний Суд вказав, що наведені обставини, які ЦВК повинна була врахувати, не дозволяли їй виконати обов'язок щодо встановлення результатів виборів у визначений законом строк.

В цих обставинах Верховний Суд визнав, що Комісія діяла відповідно до принципів належного врядування та передбачувано, обгрунтовано, добросовісно, розсудливо, пропорційно та своєчасно.

Таким чином, Верховний Суд підтвердив правомірність позиції ЦВК та скасував рішення суду першої інстанції в частині визнання протиправною бездіяльності Комісії щодо встановлення результатів виборів та визнання обраним народного депутата в період з вечора четверга, 15 квітня, до суботи, 17 квітня.

Раніше йшлося, що Василь Вірастюк і "Слуга народу" пішли до суду через рішення ЦВК.

Як відомо, ЦВК взяла до розгляду уточнений протокол ОВК округу №87.

За офіційними даними, Василь Вірастюк від «Слуги народу» набрав 30,95% (15 536 голосів), Олександр Шевченко від політичної сили «За майбутнє» — 30,11% (15 114), Руслан Кошулинський від ВО «Свобода» — 28,51% (14 311).

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
Тут вы немного не правы... К примеру запас воды на ГЭС уже превышает норму..и уже идут разговоры о аварийных сбросах воды чтоб не было переполнения водохранилищ.. Так что ограничения на импорт нужны, по крайней мере сейчас, когда есть чем заместить...
Дранг нах
Они и так весьма предсказуемые.
е
Ты статью не осилила??? Прочти ещё раз...а потом еще раз... Прочла?? Тогда повторяю вопрос: в ЧЕМ социальность?? И как твои бредни соотносятся с текстом статьи?? Где ответ??
Гость
Свечки , кизяки , лучина - будущее рагуляцкой енергетики под руководством галушек
Гость
Шмуля- Ленка как тебе статистика ???? Что молчишь помойная яма! ? Цыганский член во рту застрял ? Ленка сосалка ты приготовилась сдохнуть ? Место в придорожной канаве не забудь кизяками обложить , а то голодные бродячие псы погрызут
см
всем спокойнее
Непсихолог
Боже мой, какое великое открытие! Я бы вам это бесплатно рассказала. Но ,конечно, лучше провести научное исследование и получить за это денежки.