Политикаsocportal.info23 окт.

Виборчі комісії провалили оприлюднення майнових декларацій кандидатів у місцеві ради

Міські виборчі комісії оприлюднили майнові декларації кандидатів у міські ради на сайтах міської влади лише двох із двадцяти одного обласного центра України. Це сайти міської влади Одеси та Сум. Причому, навіть на цих сайтах виставлені декларації не всіх кандидатів. Ще гірша ситуація із виборами в обласні ради. Жоден сайт обласної ради або адміністрації не містить декларацій кандидатів.

Про це свідчать результати дослідження Transparency International Україна доступності майнових декларацій кандидатів у місцеві ради. Згідно із Законом України «Про місцеві вибори», місцеві організації партій, які беруть участь у виборах до обласної, районної, міської, у тому числі міст Києва та Севастополя, районної у місті ради зобов’язані подати у територіальну виборчу комісію декларації своїх кандидатів про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру (ст.38). Це також стосується кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости (ст.40). У свою чергу, територіальна виборча комісія має оприлюднити майнові декларації кандидатів «у визначений нею спосіб» (ст.45 ЗУ «Про місцеві вибори»). На думку Дмитра Якимчука, старшого аналітика департаменту аналізу політики Transparency International Україна, через великий обсяг декларацій найбільш зручним способом оприлюднення є розміщення відсканованих копій декларацій на офіційних сайтах відповідних рад. В середньому, на посади депутатів міських рад в обласних центрах претендують 788 чоловік. Важко уявити, що комісії будуть розвішувати копії їхніх декларацій у приміщеннях виборчих дільниць або публікувати навіть відомості з них у місцевих газетах. Менше третини офіційних сайтів влади обласних центрів (9 із 21)мають спеціальні розділи, присвячені місцевим виборам, та розміщують хоча б базову інформацію щодо кандидатів. У виборах до міської влади Одеси беруть участь 20 політичних партій. На офіційному сайті міської влади (http://omr.gov.ua) доступні декларації кандидатів від 13 партій. Декларації кандидатів лише від двох із 22 партій, учасниць виборів, доступні на муніципальному порталі Сум (http://meria.sumy.ua). Спеціальні розділи щодо місцевих виборів були виявлені на 15 із 21 сайта обласних рад \ обласних державних адміністрацій. Проте лише дев’ять містять базову інформацію щодо кандидатів у обласну раду. Не вдалося знайти декларації кандидатів на жодному із сайтів обласної влади. Ані сайти Київської міської влади (КМДА та ради), ані сайт Київської ОДА не містять декларації кандидатів у депутати відповідних рад. Оприлюднення майнових декларацій кандидатів у місцеві ради є одним із ключових інструментів для перевірки громадянами доброчесності майбутніх депутатів, зазначає голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов. Отже, виборчі комісії фактично позбавили мільйони українців можливості провести антикорупційний тест для кандидатів у місцеві ради. На його думку, щоб запобігти такій ганебній ситуації у майбутньому, потрібно запровадити обов’язкове оприлюднення майнових декларацій кандидатів у місцеві ради та на посади міських голів на сайті Центральної виборчої комісії або на спеціальному веб-порталі Національного агентства із запобігання корупції із деклараціями всіх чиновників, суддів, депутатів тощо України (останній має запрацювати наступного року, згідно із ЗУ «Про запобігання корупції»).

💬 Последние комментарии
Артур Пирожков сын Блинкина
Лавров призвал Блинкина не позорить имя Пирожковых в России
Петров и Бошировка
Суд не смог избрать меру пресечения президенту Порошенко - президент попил из бутылки и умер... на крышке бутылки с лимонадом обнаружены следы НОВИЧКА
убили более 240 евреев
Польский дезертир назвал число убитых польскими солдатами на Польской границе евреев, переодетых под мигрантов и желающих покинуть страну. Ещё вчера они участвовали в подготовке переворота в Беларуси, а сегодня почему то стали не нужны 3ападу... Польский дизертир с позывным "Локаторный" раскрывает всю правду!
Лавров застегнул ширинку
«Анал.Лены Бер.боком... Приятно удивил многих» Вот чем запомнился первый визит главы МИД Германии в Россию
Елена
Не читай,я Роджера люблю,для него и ему пишу,моему козлоослику.
ALWAS
В Дании убили миллионы норок. Из-за подозрения. Любят только собак.
😂 😂 😂 😂
если "свахой" для принца Эн.дрю был Дже.фри с фамилией Эпштейн, то наследником Британской короны таки станет гражданин Израиля ! Вы просто не понимаете - ЭТО ДРУГОЕ Как говорится в прекрасной сказке британского писателя Кэролла Льюиса «Конь и его мальчик» - если Принц имел коня... это был бы номер... Если конь имел Принца - Принц наверно помер бы