Відкликати людей Януковича з Венеціанської комісії майже неможливо – Мінʼюст
Политикаradiosvoboda.org15 июня 2015

Відкликати людей Януковича з Венеціанської комісії майже неможливо – Мінʼюст

Тим часом люстрованого міліціонера можуть перевести в Нацгвардію

Юрист та екс-заступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов, який майже одразу після перемоги Євромайдану поїхав за кордон та зараз перебуває у Москві, оприлюднив документ, який назвав висновками Венеціанської комісії щодо українського закону про очищення влади. Вони, на його думку, є «поразкою української люстрації». Схожої думки дотримується представник України в Венеціанській комісії Володимир Пилипенко. За його словами, закон не відповідає критеріям люстрації, які визначені резолюціями Ради Європи. Зокрема Пилипенко вимагає індивідуальної люстрації, а не за загальними критеріями для усіх держслужбовців.

Венеціанська комісія не рекомендує застосовувати закон «Про очищення влади» до внесення змін та приведення його у відповідність до стандартів Ради Європи.

Володимир Пилипенко

«Венеціанська комісія не рекомендує застосовувати закон «Про очищення влади» до внесення змін та приведення його у відповідність до стандартів Ради Європи. На жаль, українська влада на це не воліє звертати уваги, і процес люстрації в нашій країні, що не відповідає європейським стандартам, триває повним ходом», – пише Пилипенко у блозі. Але висновки комісії, які оприлюднив Портнов, можуть бути змінені. Про це Радіо Свобода повідомила директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко.

Доки не буде засідання Венеціанської комісії, ці документи не підлягають опублікуванню у зв’язку з тим, що вони можуть бути змінені

Тетяна Козаченко

«Доки не буде засідання Венеціанської комісії, ці документи не підлягають опублікуванню у зв’язку з тим, що вони можуть бути змінені. Засідання буде наприкінці наступного тижня, і коментар щодо висновку як член робочої групи, яка проводить роботу із експертами Венеціанської комісії, я не хочу і не можу давати», – зазначила Козаченко. Україну в Венеціанській комісії представляють люди Януковича – Мінʼюст

Це – люди, які потрапили в Венеціанську комісію за часів пана Януковича. Відповідно до статуту Ради Європи не передбачена можливість відізвати звідти членів комісії, поки не припиняться їх повноваження

Тетяна Козаченко

У заявах Портнова та Пилипенко вона бачить власну зацікавленість та вважає їх неправдивими. «Це – люди, які потрапили в Венеціанську комісію за часів пана Януковича і представляли узурпацію, яка відбувалася в країні. Відповідно до статуту Ради Європи не передбачена фактично можливість відізвати звідти членів комісії, поки не припиняться їх повноваження, що відбудеться в 2016 році», – заявила Козаченко. Директор департаменту наголосила, що членам комісії ще навесні надали некоректний переклад закону про очищення влади та навмисно перебільшили кількість людей, які будуть звільнені – їх нібито мало бути близько мільйона. Втім, в офіційному списку людей, щодо яких застосували положення закону, – всього 618. За словами Козаченко, доволі багато чиновників звільнилися самостійно, тому що не бажали проходити перевірку, у тому числі на джерела походження майна. «Я не дам можливість викривлювати те, що роблять експерти Венеціанської комісії. Там справді демократичні люді, які ставлять питання та отримують від нас на ці питання відповіді та письмові довідки. Вони це чують і відображають», – вважає Козаченко.

Дивна люстрація: з міліції – в Нацгвардію

Одним з останніх держпосадовців, звільнених на підставі цього закону, став начальник Головного управління МВС у Києві Олександр Терещук – це відбулося 5 червня. Сам він повідомив журналістам, що отримає посаду в Національній гвардії. Як розповіли Радіо Свобода у відомстві, Терещук може обійняти посаду в управлінні охорони громадського порядку. Втім, офіційно це не підтверджують. У Нацгвардії кажуть, що люстрація в них має відбутися, як і в будь якій державній структурі.

Наказу про призначення Терещука до складу Національної гвардії в керівництва Національної гвардії немає

Світлана Павловська

«Наказу по особовому складу про призначення Терещука до складу Національної гвардії в керівництва Національної гвардії немає», – наголосила голова прес-служби Національної гвардії Світлана Павловська. Про звільнення Терещука повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Раніше журналісти програми «Наші гроші» поінформували, що екс-голова київської міліції побудував триповерховий маєток на землі, заарештованій за підозрою в незаконному виділенні. Терещук називав свою домівку побудованою законно. Наступне засідання Венеціанської комісії, де буде розглядатися український закон «Про очищення влади», відбудеться 19-20 червня.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
ПЕРЕВООРУЖЕНИЕ
Означает перевооружение МО на стандарты НАТО!
Старый хрен
А почему бы нет? Большинство подвижного состава только на металлолом и годно.
Неполживый
Меньше гавкай тут, псина москальская. Путин не одобрит.
Весёлый Роджер
Так и есть Шмуля! НО цыц – цэ москальска тайна! Надо собрать усих продажных щирых тварей тай утопить их як крысиную стаю – усих разом, щоб не бегать писли по лесам и искать там схроны! Для этого вже закупил дудочки (китайские конечно), со старым ляховым гимном, ныне гимном щеникакнывмырлых. Запизденцы - як услышат тот, генетичный для них, панський гимн, вспомнють як их эбли паны, так и пийдут уси гуртом у Чёрно море! Ось воно як! А ты всё равно ТУПОЙ мудак! ТАК!
Ограниченный ресурс
Тебя абаком заменить можно. Не суетись.
Весёлый Роджер
На компах, даже в 10-ке, ещё BSoD гуляет, а вы тут наивных читачей разводите на футуризм тупой! Это прикол про 2023 год или цэ щирый прогноз от xoxлoАНАЛитиков типа запора? Ось то да, xoxлы ны будуть нужны, их на Салоедных роботив заменят. Которым, программируемым стрибунцам бубенцам – нЫчого ны треба- ну кроме Сала, буряковки и баб! Пердун Шмуля очень рад! Ну щоб нажраться та поорать – Смерть москалям та повыть на луну - … щенывмырла…!
Неполживый
Путин не одобрит бунта. Он спасет бандеровцев как умный, рассудительный многоходовочник.