Политикаrubryka.com9 янв.

Відсторонення Тупицького: суддя КСУ повідомив, чи є подання по указу Зеленського

nk_hauz/-mqbyoscxetw3dmxm_sp.jpg

Наразі до Конституційного суду України (КСУ) не надходило подання переглянути конституційність указу Президента України Володимира Зеленського "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України" від 29 грудня 2020 року № 607/2020.

Про це суддя Конституційного Суду Ігор Сліденко повідомив у коментарі УНН.

"Я не маю права озвучувати те, що обговорюється на зборах суддів. Єдине, що я можу коментувати — заяву, яка вчора з'явилася на сайті КСУ. Стосовно указу Президента, то можу сказати, що, без сумніву, Президент має право видавати укази. Якщо у когось виникає питання з приводу законності указу по Тупицькому, то може звернутися до Адміністративного суду. Якщо у когось є сумніви, щодо його конституційності, то до Конституційного суду може робити запит. На скільки мені відомо, в Конституційному Суді, поки-що, з цього приводу подання немає. Якщо буде — буде судове рішення. Але це тільки та інформація, котра відома мені. Мене не інформують в першу чергу", – наголосив Сліденко.

Нагадаємо, 5 січня, відбулися збори суддів Конституційного Суду, в результаті яких було ухвалено заяву щодо ситуації, яка склалася у зв'язку з виданням Президентом України Указу "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України" від 29 грудня 2020 року № 607/2020. У заяві судді висловили занепокоєння та нагадали про Конституцію.

Нагадаємо, 29 грудня президент підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці.

У КС зазначили, що рішення про звільнення судді з посади ухвалюється виключно Конституційним судом на спеціальному пленарному засіданні, і жоден інший орган чи посадова особа не можуть ухвалити таке рішення замість нього.

💬 Последние комментарии
Ke
вы сначала спросите у украинцев - как они относятся к русским ?
Суета сует
И измена Мазепы императору Петру тоже навсегда останется.
Добрый доктор
Безусловно, в случае коронавируса жажда власти победила здравый смысл. Коронавирус - это неправильное решение, которое вступает в противоречие с одним из законов настоящей власти.
Каменяр
Тебе, як ХОХУ нижнього рівня, твої кукловоди не вважають за потрібне інформувати про реальні розміри втрат РФ в ЛУГАНДОНСЬКІЙ КАМПАНІЇ
Каменяр
Ти так і не відповів на конретні питання- 1. - Що на тих складах і ким було захоплено ? 2. Який звязок між "захопленням військових складів в Івано-Франківську" і приходом ДРГ Гіркіна на Донбас?
Добрый доктор
Коронавирус - это американское биологическое оружие, которое снижает интеллект инфицированных и их потомства. Изменения необратимы. Проще говоря коронавирус превращает людей в зомби. Зомби легче управлять.
Талібу путіну
Україна евакуювала своїх громадян і допомогла іншим. І на відміну від кремлівських лицемірів не цілується з талібами