Наразі до Конституційного суду України (КСУ) не надходило подання переглянути конституційність указу Президента України Володимира Зеленського "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України" від 29 грудня 2020 року № 607/2020.
Про це суддя Конституційного Суду Ігор Сліденко повідомив у коментарі УНН.
"Я не маю права озвучувати те, що обговорюється на зборах суддів. Єдине, що я можу коментувати — заяву, яка вчора з'явилася на сайті КСУ. Стосовно указу Президента, то можу сказати, що, без сумніву, Президент має право видавати укази. Якщо у когось виникає питання з приводу законності указу по Тупицькому, то може звернутися до Адміністративного суду. Якщо у когось є сумніви, щодо його конституційності, то до Конституційного суду може робити запит. На скільки мені відомо, в Конституційному Суді, поки-що, з цього приводу подання немає. Якщо буде — буде судове рішення. Але це тільки та інформація, котра відома мені. Мене не інформують в першу чергу", – наголосив Сліденко.
Нагадаємо, 5 січня, відбулися збори суддів Конституційного Суду, в результаті яких було ухвалено заяву щодо ситуації, яка склалася у зв'язку з виданням Президентом України Указу "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України" від 29 грудня 2020 року № 607/2020. У заяві судді висловили занепокоєння та нагадали про Конституцію.
Нагадаємо, 29 грудня президент підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці.
У КС зазначили, що рішення про звільнення судді з посади ухвалюється виключно Конституційним судом на спеціальному пленарному засіданні, і жоден інший орган чи посадова особа не можуть ухвалити таке рішення замість нього.