Володимир Зеленський визначив представника України в Суді ООН
Политикаwww.dw.com9 дней назад

Володимир Зеленський визначив представника України в Суді ООН

Заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін представлятиме Україну в Міжнародному суді ООН та арбітражних трибуналах Організації Об'єднаних Націй (ООН) у справах проти Росії. Відповідне розпорядження, яким Єніна уповноважено захищати українські інтереси у Гаазі, президент України Володимир Зеленський підписав у четвер, 21 травня.

Як йдеться у розпорядженні, Єнін буде "агентом України" у справах про порушення РФ Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Він також представлятиме Україну у міжнародних трибуналах щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці і щодо затримання українських військово-морських суден та членів їхніх екіпажів.

Заступником Єніна у захисті українських інтересів в суді ООН буде посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.

Українау Суді ООН

Розгляд позовів України щодо порушення РФ конвенцій про фінансування тероризму та ліквідацію расової дискримінації відбувається у Гаазі з 2017 року. Попри заперечення РФ, суд визнав свою юрисдикцію щодо першого позову у листопаді минулого року. Таким чином, судді перейшли до розгляду цієї справи по суті. При цьому міждержавна суперечка через порушення конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму розглядатиметься вперше. Водночас раніше суд відхилив вимогу України вжити термінових заходів за цим позовом, бо, на думку суддів, Україна не надала достатніх і правдоподібних доказів, що російська сторона мала на меті вбивство цивільних осіб на Донбасі або знала про відповідні наміри.

А у випадку позову через порушення конвенції про ліквідацію расової дискримінації, Суд ООН розпорядився вжити термінових заходів, аби забезпечити права кримських татар мати власні представницькі інституції, включно з Меджлісом.

20 лютого цього року арбітражний трибунал у Гаазі ухвалив рішення на користь України у позові Києва проти Москви щодо порушення Конвенції ООН з морського права, визнавши свою юрисдикцію і у цьому випадку.

Раніше інтереси України у цих справах представляла ексзаступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль. Зараз вона очолює захист компанії "Нафтогаз України" у суперечках з РФ та компанією "Газпром".

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
А ведь "население, состоящее из русских, румын, молдаван, греков, цыган, гагаузов, болгар, училось жить отдельно от Киева. Результаты с точки зрения унитарного государственного устройства современной Украины катастрофические". … а неоправданная "украинизация сеет вражду и ненависть между многонациональным населением". … "Украинский язык не является самостоятельным языком и представляет собой наречие составляющее 70% русских, 12%румынских, 12% польских слов. А остальные производные венгерских, австрийских, литовских слов! Украинский не более чем диалект или патуа": (патуа (раtois)обозначает локально ограниченную речь определённых групп населения, главным образом сельского".
Гость
"Мы все умрем ...Надежды нет . но... смерть потом прольет публично . На нашу жизнь обратный свет. И большинство умрет (в грехах) вторично" .
Гость
И надо найти управу на них, негодяев. чтобы они никак Вас не тревожили.
Гость
"Мы все умрем ...Надежды нет . но... смерть потом прольет публично . На нашу жизнь обратный свет. И большинство умрет (в грехах) вторично" .
ИНВАЛИД
Луганский СВ угрожает УБИЙСТВОМ И ПЫТКАМИ всем ИНВАЛИДАМ,ПЕНСИОНЕРАМ,СТАРИКАМ
Гость
Кравчук, Кравчук, что же позоришь самого себя пред всми и на весь белый свет... смотри как люди тобой недовольны... читай комментарии в НК.
Гость
И только так. А "инициатива женщины в семье – в улучшении отношений в семье".