Волонтери вимагають змін до законодавства щодо бійців
Политика24tv.ua21 апреля 2015

Волонтери вимагають змін до законодавства щодо бійців

Зміни до законодавства та соціальний захист родинам загиблих у зоні АТО — такі вимоги волонтерів до держави.

Волонтери кажуть, закон, який надає добровольцям статус учасників війни, майже не виконується. Усе – через бюрократичну тяганину. І так триває майже рік.

За цей час більшість проблем так і не зрушила з "мертвої" точки, нарікають активісти. Зокрема, досі нема повного переліку учасників добровольчих батальйонів. Також волонтери не вірять тій цифрі, яку влада називає щодо кількості загиблих військовослужбовців. За даними Міноборони — це близько двох тисяч вояків.

За підрахунками волонтерів – загиблих утричі більше. Знайти та вивезти тіла вояків на окупованих територіях держава не завжди може. А щоб отримати близько шестиста тисяч гривень допомоги, родині загиблого треба зібрати купу документів, які підтвердять його участь в АТО та власне саму смерть. А сім'ям зниклих безвісти вояків понад півроку жодні пільги не світять.

"Щодо цього треба змінювати законодавство. Тому що — або ми маємо встановлювати факт загибелі людини раніше і родина може отримувати допомогу, або ми маємо виплачувати йому зарплатню. І утримувати його родину, а не вважати, що він зник безвісти", — пояснює нардеп Альона Шкрум. До слова, бійці АТО формально мають право на безкоштовний проїзд, як учасники бойових дій. Однак не можуть скористатися цим привілеєм.

1 комментарий

Написать комментарий
  • АнтиМайдан
    21 апреля 2015
    Цiкаво, коли ж пiдуть з АТО до Киiва цi хлопцi??? Час вже настав...
    Ответить
Авторские статьи