ВРП ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ГЕНПРОКУРАТУРИ ЧЕРЕЗ НЕВИКОНАННЯ УХВАЛ СЛІДЧИХ СУДДІВ

13.08.2019 19:42 ukrainepravo.com
Вища рада правосуддя внеслаГенпрокурору подання через виявлення численних фактів невиконання органом досудового розслідування ухвал слідчих суддів.

Вказані факти виявлені під час розгляду клопотання заступника Генерального прокурора про тимчасове відсторонення судді Подільського районного суду міста Києва Войтенко Тетяни від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

ВРП дійшла висновку, що клопотання потрібно задовольнити.

21 грудня 2018 року ухвалою слідчого судді Солом’янського районного суду міста Києва скасовано постанову детектива Національного антикорупційного бюро України про відмову у проведенні допиту, однак детектив НАБУ не прийняв відповідного процесуального рішення щодо клопотання про допит.

Крім того, представник судді повідомив про невиконання органом досудового розслідування численних ухвал слідчих суддів Солом’янського районного суду міста Києва, постановлених за результатами розгляду скарг сторони захисту у кримінальному провадженні.

У ВРП зазначають, що обов’язковість судового рішення статтею 129 Конституції України визначається як одна із основних засад судочинства. Судове рішення є обов’язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку (стаття 129-1 Конституції України).

Слідчий суддя – суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Ухвали слідчого судді та суду, які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту їх оголошення. Вирок або ухвала суду, які набрали законної сили, обов’язкові для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягають виконанню на всій території України (статті 532, 533 вказаного Кодексу).

Вища рада правосуддя вважає, що дії посадових осіб органу досудового розслідування щодо невиконання обов’язкових на території України судових рішень, а саме невиконання рішень слідчих суддів під час досудового розслідування у кримінальному провадженні, окрім того, що вказують на грубе порушення Конституції та законів України, є такими, що підривають авторитет правосуддя.

ВРП вирішила внести Генеральному прокурору подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими допущено бездіяльність, що підриває авторитет правосуддя

Комментарии

Добавить комментарий

АВТОРСКИЕ СТАТЬИ