Введення законодавчої ініціативи народу є конституційним: Висновок КСУ
Политикаjurliga.ligazakon.net18 ноября 2019

Введення законодавчої ініціативи народу є конституційним: Висновок КСУ

Конституційний Суд визнав законопроект про внесення змін до статті 93 Конституції (щодо законодавчої ініціативи народу) (№ 1015) (ініціатор - Президент) таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції. Відповідний Висновок № 5-в/2019 Велика палата Конституційного суду надала 13 листопала 2019 року. Водночас Конституційний Суд зазначає, що внесення запропонованих законопроектом змін до Основного Закону може за певних умов призвести до обмеження прав і свобод людини і громадянина з огляду на таке. КСУ як застереження констатує, що запропоноване Законопроектом положення «право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить народу» потребує конкретизації виходячи з того, що у Конституції поняття «народ» застосовано у значенні «Український народ - громадяни України всіх національностей». У суді підкреслили, що, відповідно до ч. 2 ст. 5 Конституції, народ є носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні, тому його не може бути визначено як суб'єкт законодавчої ініціативи без установлення в Конституції кількості громадян України, які мають право голосу, для здійснення законодавчої ініціативи. У Висновку КСУ наголошується, що пропоновані п. 1 Законопроекту положення, за якими право законодавчої ініціативи реалізують суб'єкти такого права «у випадках і порядку, визначених Конституцією України і законами України», мають упроваджуватися лише таким чином, щоб ухвалені на їх реалізацію закони відповідали приписам Конституції та не закріплювали положень, які б встановлювали обмеження права законодавчої ініціативи будь-кого із суб'єктів цього права, визначених Конституцією. КСУ зазначає, що ВР є органом державної влади, який здійснює свої повноваження на засадах представництва народними депутатами України інтересів Українського народу. Народні депутати є повноважними представниками Українського народу у Верховній Раді, відповідальними перед ним і покликаними виражати та захищати його інтереси. З огляду на наведене КСУ вказує на те, що звуження (обмеження) законом України реалізації права законодавчої ініціативи у ВР, зокрема, народними депутатами України може призвести до обмеження їх прав щодо вільного волевиявлення та безперешкодного здійснення своїх повноважень в інтересах усіх громадян України і, як наслідок, - до обмеження прав і свобод людини і громадянина. Висновок Конституційного Суду є обов'язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено. Нагадуємо, що законопроектом № 1015 пропонується доповнити перелік суб'єктів права законодавчої ініціативи, визначених статтею 93 Конституції, таким суб'єктом, як народ.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
русский пропагандон
да подожди еще не вечер -до выборов, а там посмотрим..Смеётся тот. и хорошо смеется тот, кто последний
Весёлый Роджер
Як тоби мавпёнок тыркнуло, писли смокчевания члена Бандеры! В каком ты экстазе, лучше чем от экстази. Ну ты поскачи, поскачи - тебе полегчает....
Весёлый Роджер
Привет "е". А шо нима тут Шмули_Елены? Такая важная тема про его коханю Амэрыку, а он раз и слинял, эта "пЫдарасина хуесосная и жопадающая вафлеглотина, не знающая ничего, сидит в своём свинарнике и не отсвечивает,гнида". А может в Америке ужо ежей стали жрать, чи Теслу з картону гнать? Чи пожары голографией у Холивуде снимать? А ведь осталось 9 дней и звезда его мечте!!!
Весёлый Роджер
Гы-Гы - долбоЭб портяночный, жертва поноса, дуповысерышь... Ну не умеешь ..., ну не мучай ...! Прапор херов, кирзовый, в блогеры он полез!
Весёлый Роджер
Ну что сказать - Не уставай, Давай, дерзай, жги сердцем пламенным металл...
Весёлый Роджер
На Украине, як у пиндосной колонии, должно быть УСЁ як у коханной Амэрыке! А мабуть и выше! Гэть москальскую ванцину - ждите пиндосную! Смокчим уси член Бандеры – як антиковидную цукирку! Сала майданутым скакунам - Амэрыка з вами, з мудаками! Сала пропахандонам хунты!
е
Ну что Елена? Америка впереди всех..по темпам чтоб сдохнуть..