Политикаdoslivno.org22 февр.

ЯКІ УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТИКИ БРЕШУТЬ НАЙБІЛЬШЕ

З початку політичного сезону, тобто з вересня 2017 року, фактчекінговий проект VoxCheck некомерційної організації VoxUkraine протягом двох місяців стежив за висловлюваннями двох десятків топових політиків України: президента країни, прем'єр-міністра, лідерів і спікерів усіх парламентських фракцій, деяких самовисуванців, а також ключових представників позапарламентської опозиції. Аналітики зібрали 424 цитати, з яких після перевірки лише трохи більше третини виявилися дійсно правдивими. Тобто в двох випадках з трьох типовий топовий український політик у своїх публічних промовах бреше, маніпулює даними чи перебільшує. Перші брехуни

Аналіз VoxCheck показав: найрідше правду каже Юлія Тимошенко, лідер Батьківщини. За нею в рейтингу неправдорубів розташувалися Вадим Рабинович з Опозиційного блоку і двоє його колег із фракції – Юрій Бойко та Олександр Вілкул. А №5 заслужив Олег Березюк із Самопомочі. Так, за два місяці VoxCheck зібрав 46 фактичних цитат Тимошенко, які можна перевірити. З них лише чотири були правдивими — це менше 10%. Причому три з чотирьох подібних цитат є повторенням даних ООН про те, що 60% населення України перебувають за межею бідності. В ООН не дають пояснень з приводу того, як саме вони вирахували частку жебраків у країні, але тим не менш подібні дані організація дійсно озвучувала. Фактчекери з VoxCheck провели контент-аналіз її промов: оцінили емоційне забарвлення і перевірили наявність у них статистики. І ось результат: 95% всіх цитат Тимошенко виявилися негативно зарядженими. "Зубожіння", "геноцид", "знищення людей" – це її улюблені фрази. Але Тимошенко як політик-професіонал зазвичай підкріплює слова цифрами: 70% її цитат, як показав аналіз, містять дані. І найчастіше вона використовує правильну статистику, але в половині випадків нею маніпулює. А ще Леді Ю часто має проблеми з арифметикою. Наприклад, вона говорить, що скорочення доларового ВВП в 1,7 рази – це мінус 70%. А коефіцієнт для розрахунку пенсій зменшується в 1,35 рази – і це, мовляв, мінус 35%. Насправді в першому випадку буде мінус 41,5%, у другому – мінус 26%. На другому місці в рейтингу головних брехунів країни – Вадим Рабинович, людина, яка обманює навіть своїх соратників і виборців: обіцяв покинути фракцію Опоблоку, але так і не дотримав слова. Все ще опоблоківець і творець партії За життя, а також ведучий програми Хто кому Рабинович на 112-му каналі за два місяці говорив правду лише в чотирьох випадках з 30 перевірених (13% цитат). Рабинович теж любить статистику, і його вирази негативні ще більше, ніж у Тимошенко. Але якщо лідер Батьківщини маніпулює зі знанням справи, то цей політик часом просто плутає дані. Саме Рабинович заявив, що "найбільші інвестиції в цьому році прийшли в Україну з Росії" і "гастарбайтери принесли до держбюджету понад $4,2 млрд". Гроші заробітчан не йдуть до бюджету — їх отримують родичі українців, що працюють за кордоном. При цьому з Росії в Україну в першому півріччі 2017-го вони прислали лише $300 млн. А російські інвестори вклали $119 млн, і це далеко не найбільший показник. Замикає трійку лідерів рейтингу Юрій Бойко, співкерівник Опозиційного блоку. Він більш акуратний з даними, хоча правди в його промові трохи більше, ніж у Тимошенко і Рабиновича, — 16% (або 5 цитат з 31 перевіреної). Бойко теж робить ставку на статистику і негатив, що й не дивно: він — один із найактивніших критиків уряду в Верховній раді.

💬 Последние комментарии
обезьяны всегда ищут крепкую ветку
так Песков прокомментировал идею Эрдогана "с глазу на глаз".
А что так можно было?
только в ЭТОЙ стране можно находясь в розыске у полиции, свободно бухать в ресторане «Царское село», у всех разыскивающих на виду, и особенно в разгар «вторжения Путина»... Американская хвалёная мафия "со сльозамы на очах" смотрит видосики и просто завидует😀
парад победы Путина в Полтаве
Адольф Гитлер тоже обещал не расширять своё ФАШИСТСКОЕ НАТО на восток, и даже подписал документ (читаем нимательно пакт о не нападении на СССР)
Весёлый Роджер
Ты ДЭБИЛ и як Шмуля Писдунович - ыщо и МУДАК! Запомни щирая мразь: Основатель украинской нации, по вашей щирой истории - князь Володимир Мономах! ТАК МУДАК? Ну вот, а его ридный сынку - Юрий Долгорукий - клятый москаль! И опять по xoxляче цэ будэ ТАК! Шо и доказывает простую историчну аксиому: Мовный xoxол - конченый МУДАК! И опять ТАК!!! Сало не роняй, для убийц детей него ховай!
Весёлый Роджер
А ты ТВАРЬ Шмуля, в это время с Карачуна из гаубиц 25 кг по мирным жителям НЕ ПРИЦЕЛЬНО стрелял и уссывался, як их там на части разрывало! ТАК МРАЗЬ ЖИДОВСКАЯ? Откуда ты знаешь, сколько и где я был? ПОШЁЛ НА ФУЙ ПРОДАЖНЫЙ ПАРХАТЫЙ ДЭБИЛ!
Весёлый Роджер
Заткнись дурень неграмотный! Козаки - цэ Рагули та щирые жиды!!! Чаму, а тому що уси козачьего роду, а не як ты уроды! Дафай щенывмырло спивай, на мотив старого ляхового гимна, та прапор Нижней Австрии пиднимай, та Сало не роняй, убийцам ховай!
Весёлый Роджер
Ответ дэ ШМУЛЯ про Советские смартфоны чи патефоны?