Политикаinfoprostir.com.ua3 янв.

Яценюк: Серед ключових завдань на 2016 рік – реформа освіти і медицини, прозора приватизація, реформування митниці

Серед ключових завдань Уряду України на 2016 рік – реформа середньої освіти і системи охорони здоров’я, прозора приватизація, реформування митниці, – наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 29 грудня, під час прес-конференції за підсумками 2015 року. Арсеній Яценюк нагадав, що був ухвалений закон про вищу освіту: «Ми надали додатковий статус автономії для вищих навчальних закладів. Низка навчальних закладів, які друкували дипломи, а не давали знання, вже зараз вилучені з реєстрів». У той же час, наголосив він, середня і дошкільна освіта як база «залишилися поза реальним процесом реформ»: «Тому зараз разом із профільним Міністерством і профільним Віце-прем’єр-міністром ми ставимо ключове завдання на 2016 рік – це реформування середньої і дошкільної освіти». Це, зокрема, створення зразкових шкіл по всій Україні – так званих hub schools. Ще один ключовий пріоритет на 2016 рік, за словами Арсенія Яценюка, – це реформування системи медицини. Він нагадав, що низка законопроектів щодо змін у системі охорони здоров’я, які були внесені Урядом до Парламенту, не були проголосовані. Ще один пріоритет – проведення прозорої приватизації. Арсеній Яценюк наголосив, що йдеться про прозору й чесну приватизацію, залучення іноземних інвесторів, нову методику оцінки об’єктів приватизації «і залучення коштів в українську економіку для створення робочих місць і для того, щоб державні компанії не були годувальницями для тих чи інших політичних сил». «Близько десяти разів це питання виносилося на розгляд Верховної Ради України. На жаль, жодного разу, Парламент не підтримав позицію Уряду щодо прозорої, чесної і конкурентної приватизації. І ми будемо вести дискусію далі з членами Парламенту щодо необхідності широкомасштабної прозорої і конкурентної приватизації в 2016 році», – підкреслив він. Одним з основних завдань на наступний рік Глава Уряду назвав реформування митниці: «Півроку ми витратили на те, щоби домовитися по тендерних умовах про передачу низки українських митниць в управління іноземним компаніям, щоб продемонструвати в першу чергу боротьбу з корупцією на цих митницях, з іншого боку – збільшення доходів від митних платежів». «Проведена низка перемовин, в тому числі з британською компанією Crown Agents, і ми очікуємо, що на тендері ми зробимо перший пілотний проект по українських митницях і передамо їх в управління», – наголосив він. Водночас Арсеній Яценюк наголосив на необхідності продовження реформування Державної фіскальної служби: «Тому що треба навчити українців якісно управляти митницею, якісно збирати податки і якісно боротися з корупцією».

💬 Последние комментарии
наблюдатель
И необходимо вернуть Украину (Малороссию) в лоно нашей (православной) настоящей веры. А там произошел даже по религиозным направлениям такой раскол, который преодолеть будет очень сложно. Это то, что и нам хотели в 2020 году преподнести: автокефалию, раскол нашей Церкви и так далее и тому подобное. Вы это все знаете, мы этого избежали" (из слова президента Белоруси).
Гость
И если поживём... и как-то так.
наблюдатель
«И от России будет зависеть то, каким образом можно защитить население региона (Донбасса) от новой катастрофы». … «Украина никак не отреагировала на заявления МИД РФ, Государственной думы и Совета Федерации. … требуется защита миллионов русских, чьи дети, к примеру, лишены права получать образование на родном языке». «На нынешней Украине, кроме действительно национальных меньшинств, живут либо русские (малороссы, великороссы, карпатороссы), либо обманутые русские (скажем так, стихийные «украинцы»), либо т. н. вырусь (но это максимум 20% бесповоротно свидомых)». … И «неужели нет ни одного адвоката достойного, который, получив в руки неопровержимые аргументы (только последние законы противоречат четырем статьям Конституции Украины и 12 международным договорам), не смог бы выстроить позицию защиты русского языка в международных судах?»
Гость
И если поживём... и как-то так.
Гость
И такое бывает.
Макс
Кому чего... и такое бывает.
наблюдатель
Дожили.