Политикаfbc.ua16 июн.

За брехню в деклараціях каратимуть за законом

nk_hauz/-mcggzudz8l1mqtsb-s7.jpg

Покаранню за брехню в деклараціях – бути. Президент Володимир Зеленський повернув до парламенту закон про відповідальність за недостовірне декларування, додавши в документ свої пропозиції.

Глава держави не погодився з поправками, які депутати внесли минулого тижня. Адже вони, каже, дозволять чиновникам зловживати владою та приховувати свої статки. Як наприклад, поправка, яка дає право посадовцям не повідомляти про майно, яким володіють їхні родичі, якщо ті не нададуть відповідну інформацію.

Так, чиновника можуть притягнути до відповідальності лише за декларування об’єктів, про які йому повідомили лише члени родини. Ще одна з поправок, якою не задоволений президент стосується покарання чиновників за умисне неподання декларації лише обмеженням волі. Зеленський же наполягає на позбавлені волі за таке порушення. Як наслідок – президент ветував закон і повернув його до парламенту. Каже: покарання за приховування своїх статків має бути набагато суворішим.

Торік у жовтні Конституційний Суд визнав неконституційною статтю, яка передбачає штраф чи позбавлення волі за брехню у декларації. У грудні 2020-го відповідальність відновили, але ув’язнення не було серед покарання: лише штраф, громадські роботи та обмеження волі. Тому, на початку цього року Зеленський подав новий законопроєкт, який передбачатиме й ув’язнення. Його схвалила і Венеціанська комісія, але депутати додали свої поправки.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб. За ухвалення в другому читанні законопроекту №5153 проголосували 243 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Також ми писали, що глава держави Володимир Зеленський заявив про відсутність потреби у розпуску парламенту та дострокових виборах.

💬 Последние комментарии
е
а при чем тут Россия?)) ты ж так волнуешься что Крым УШЕЛ! так он УШЕЛ в соответствии с ЗАКОНОМ, подписанным Украиной))) так что обтекай, не можешь - впитывай...
е
ну расскажи о крымско-татарских школах в Украине.. сколько их? ты ж так печешься о возможностях татар обучаться на родном языке.. тем более что они ЗАКОНОДАТЕЛЬНО признаны Украиной коренным народом.. ну?
е
про то что древние укры выкопали Черное море рассказать не желаешь? все сдулся на счет фальсификации истории??
Луна -2
Если нечего писать так лучше не пиши - умнее будешь -про анекдот уже ответила . читай выше.
е
тупенькая ну СКОЛЬКО такой СКЛЕРОЗНОЙ ПОВТОРЯТЬ, что Гуантанамо , которым ты тут всем угрожаешь закрыли... ну тупая блин....
Луна -2
Что хочу добавить - на концерте Карузо не была . с Путиным не встречалась .Пишу здесь по велению совести .
Каменяр
А Росія підписала цю конвенцію?