Политикаfbc.uaJun 16

За брехню в деклараціях каратимуть за законом

nk_hauz/-mcggzudz8l1mqtsb-s7.jpg

Покаранню за брехню в деклараціях – бути. Президент Володимир Зеленський повернув до парламенту закон про відповідальність за недостовірне декларування, додавши в документ свої пропозиції.

Глава держави не погодився з поправками, які депутати внесли минулого тижня. Адже вони, каже, дозволять чиновникам зловживати владою та приховувати свої статки. Як наприклад, поправка, яка дає право посадовцям не повідомляти про майно, яким володіють їхні родичі, якщо ті не нададуть відповідну інформацію.

Так, чиновника можуть притягнути до відповідальності лише за декларування об’єктів, про які йому повідомили лише члени родини. Ще одна з поправок, якою не задоволений президент стосується покарання чиновників за умисне неподання декларації лише обмеженням волі. Зеленський же наполягає на позбавлені волі за таке порушення. Як наслідок – президент ветував закон і повернув його до парламенту. Каже: покарання за приховування своїх статків має бути набагато суворішим.

Торік у жовтні Конституційний Суд визнав неконституційною статтю, яка передбачає штраф чи позбавлення волі за брехню у декларації. У грудні 2020-го відповідальність відновили, але ув’язнення не було серед покарання: лише штраф, громадські роботи та обмеження волі. Тому, на початку цього року Зеленський подав новий законопроєкт, який передбачатиме й ув’язнення. Його схвалила і Венеціанська комісія, але депутати додали свої поправки.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб. За ухвалення в другому читанні законопроекту №5153 проголосували 243 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Також ми писали, що глава держави Володимир Зеленський заявив про відсутність потреби у розпуску парламенту та дострокових виборах.

💬 Последние комментарии
Турки напоминают КПСС
Хакеры атаковали турков после того как правоверные тупанули с правилами в своем гостиничном бизнесе! Вот это новость!
Игбун Хохлов.
Знаменитый аж пипец. Спилберг рядом не стоял.
Гюльчатай, открой личико
помним, помним, как ещё вчера Вяликий Эрдоган с обосранной попкой, крутил педали из Османской империи... Можем повторить!
Напиток питания
Британия всегде жила плохо. И в Эдвардианскую эпоху тоже. Но не везде. А лучше Британия стала жить после успехов жидо-большевиков.
Никогда еще Британия не жила так плохо как с президентом Путиным
ВЕЛИКАЯ!!! Британия голодает, трупы уже не хоронят, а просто сваливают в Темзу сотнями тысяч. Пандемия, нехватка рабочих сил и резкий рост цен на продукты питания и даже напитки...
Золотарь
Вот где укроледокол пригодится, купленный по сходной цене!
Моя твоя не понимаю
Почему министр обороны нигде не пригодился? А Гитлер бы сказал, что даже худший немецкий гинеколог в сто раз лучше, чем лучший российский специалист.