Политикаnews.finance.uaSep 29

Законопроєкт про столицю: як пропонують змінити управління Києвом

nk_hauz/kjAH0XHnR.png

Парламентський комітет почав розгляд законопроєкту про столицю, щоб найближчим часом підготувати його для голосування в другому читанні. Основна мета документа – розмежувати повноваження міського голови і голови КМДА, щоб останнього призначав президент.

Таким чином, на Банковій хочуть законним способом забрати у Віталія Кличка одну з посад і обмежити його вплив.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що його мета – «оптимізація системи органів місцевого самоврядування та виконавчої влади в столиці України місті Києві шляхом уточнення повноважень цих органів, а також закладення в систему управління столицею України ефективного механізму стримування і противаг, що унеможливлює узурпацію влади однією посадовою особою».

Головна новація, яку запропонували автори – розділити повноваження міського голови і голови Київської адміністрації: главу КМДА буде як і раніше призначати президент, але посаду не зможе обіймати мер.

Зміниться система місцевого самоврядування, вона буде складатися з територіальної громади, мера, міськради, магістрату, райрад, виконавчих офісів районів та органів самоорганізації населення.

Законопроєкт передбачає створення нового виконавчого органу міськради – Київського магістрату, який очолюватиме мер. Функції КМДА обмежать адміністративним наглядом за рішеннями Київради, магістрату та мера. Також з’явиться колегія міської ради, яка буде дорадчим органом і готуватиме пропозиції і рекомендації для розгляду.

Замість районних адміністрацій, згідно із законопроєктом, в Києві будуть створювати районні ратуші – центри надання соціальних, адміністративних та інших послуг.

Відповідно до чинного закону, межі міста встановлюються Верховною Радою за поданням міськради. Після ухвалення нового закону, це все так же робитиме Рада, але за поданням Кабміну – відповідно до пропозицій міськради.

💬 Последние комментарии
Елена
Ваше дело,куда хотите туда и направляйтесь,чтобы только желание, здоровье и возможности позволяли,у нас свободная страна, можно куда угодно уехать, хоть в Перадор.
Елена
Склероз не лечится.
Луна-2
А вот и ошиблась я мечтаю о ...России- моей любимой Родине - с ее чистыми,и глубокими озерами -ее широкими и необъятными лесами.Есть такой край -Красноярский... там необычной красоты цветы- называются -жарки ..Впрочем, все это лирика.. и тЕБЕ НЕ ПОНЯТЬ..Да и не любишь ты Россию - не умеешь вслушиваться в ее звонкую тишину .В ее невзрачную красоту.А для того, чтобы ее понять надо просто любить эти края....
Елена
А что там угадывать,в Кабо-Верде вы хотите,куда Наталью Поклонскую направили служить,там хоть и Африка,но ничего,жить можно,жуй кокосы,ешь бананы,хе.
Новый мировой порядок
А кем и зачем углубляется?
Серж
Ну не парьтесь, Гретый Тумблер вам в подарок.
Серж
Даааа, ребята, вы приехали!