Политикаprm.ua12 мая

Зеленський затвердив національну програму Україна-НАТО на 2021 рік

nk_hauz/-m_s0dozhg94aiw4rsri.png

Президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про Річну національну програму під егідою Комісії Україна — НАТО на 2021 рік”.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

“З метою забезпечення виконання пріоритетних завдань інтеграції України до Організації Північноатлантичного договору, домовленостей, досягнутих за підсумками засідання Комісії Україна — НАТО, та відповідно до пунктів 1, 3 і 17 частини першої статті 106 Конституції України постановляю затвердити Річну національну програму під егідою Комісії Україна — НАТО на 2021 рік”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Кабінет Міністрів України в у 20-денний термін має затвердити заходи з виконання програми та показники ефективності, а також забезпечувати регулярне інформування громадськості міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади за участю державних органів, залучених до виконання програми, органів місцевого самоврядування про хід та результати її виконання.

В ОПУ зауважили, що річна національна програма під егідою Комісії Україна — НАТО на 2021 рік є системним документом, який містить опис реформ за відповідними напрямами, визначає їх стратегічну мету, цілі, пріоритетні завдання, необхідні для забезпечення ефективної планомірної реалізації закріпленого Конституцією України стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору.

Нагадаємо, НАТО планує відкрити своє представництво при ОБСЄ. 

Раніше повідомлялось, що на червневому саміті НАТО обговорять питання України.

Крім того, ексдепутат Верховної Ради Борислав Береза написав, що Україну не запросили на саміт НАТО, який відбудеться 14 червня.