Политикаua.news31 авг.

Зеленський запропонував карати корупціонерів конфіскацією та в'язницею

Відповідно до законопроекту президента України Володимира Зеленського, поданому на розгляд Верховної Ради IX скликання, про покарання за незаконне збагачення, в якості покарання передбачається позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із забороною заняття певних посад протягом трьох років і конфіскація активів, визнаних придбаними внаслідок корупційних правопорушень.

Президентський Законопроект передбачає доповнення Кримінального кодексу України відповідною статтею 368-5, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Як свідчить пропонована стаття, кримінальну відповідальність тягне придбання особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більш ніж на 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його доходи.

Під активами в документі пропонується розуміти грошові кошти (в тому числі готівкові кошти, кошти, що знаходяться на банківських рахунках або на зберіганні в банках або інших фінансових установах), інше майно, майнові права, нематеріальні активи, обсяг зменшення фінансових зобов’язань, а також роботи або послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Всі перераховані вище активи в разі встановлення придбання їх за допомогою корупційних злочинів підлягають конфіскації в актив держави.

Нагадаємо, 14 серпня ГПУ, СБУ і НАБУ провели спецоперацію, під час якої були затримані заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак та його помічник Ігор Овдієнко.

Управління по боротьбі з корупцією СБУ понад місяць стежило за отриманням підозрюваними першої частини хабара.

У МінТОТ зазначили, що затримання Гримчака не має відношення до діяльностівідомства, а його помічник не є його співробітником.

В Офісі президента Володимира Зеленського хочуть, щоб громадяни активніше повідомляли про відомі їм факти корупції. Вже восени новий парламент може прийняти закон, в якому буде передбачено не тільки захист викривачів, але і виплату їм винагороди – до 10% від суми відшкодованих до держбюджету збитків.

💬 Последние комментарии
Без подписи
Джипси,на перекрестке будет красная Тойота с номерами ВО.
Зелёный экономист
Да и хрен с ним, небось не пенис - пущай падает.
Зелёный экономист
Отрасль экономики, бля. Планы, тенденции, перспективы развития. Совсем е...анулись.
кипчак
Правильно назвать пана посла предатель -провокатор, Порядочный человек, тем более дипломат обязан работать на мир, а не на войну. Остается предполагать, что он продался зинтересоввнным в войне лицам и верно им служит. К сожалению, не на каждого современного "патриота" (независимо от национальности и места проживания) находятся пранкеры Вован и Лексус, а то бы мы о них много интересного узнали. Общение пранкеров с вождем казхской революции Аблязовым тому яркое подтверждение.
Лейтенант я, старшой
Зима, стой! Раз, два!
Зелёный экономист
Да и гривна в ...опе, не заметил?
кипчак
Удивительно "добрые" люди американцы. Жизнь не в радость, если никому не угрожать, никого не бомбить и не демократизировать