Политикаwww.ukrinform.ua1 окт.

Жодної колізії поправок у законі про олігархів немає – Веніславський

nk_hauz/sSsH5gD7g.jpeg

Текст президентського законопроєкту №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» не містить взаємовиключних правок.

Про це у програмі «Украина на самом деле» телеканалу «Дом» заявив представник Президента в Конституційному Суді України, народний депутат від «Слуги народу» Федір Веніславський, передає Укрінформ.

На його переконання, затягування ухвалення так званого закону про олігархів, ініційованого Президентом Володимиром Зеленським, було пов'язане з опором з боку самої олігархічної системи.

«Відчуття такі, що олігархічна система опирається, як жодному іншому законопроєкту. За рівнем опору можна порівнювати з ухваленням земельної реформи. Але на відміну від неї закон про олігархів стосується дуже вузького кола осіб, які паразитують на державі. Ми бачимо шалений опір. І політичний, і медійний, і т.п.», - зазначив Веніславський.

За його словами, текст документа пройшов ретельну перевірку в Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки і не містить взаємовиключних правок.

«Я хочу сказати, щоб не було жодних спекуляцій. Ми в Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки дуже ретельно перевірили всі етапи ухвалення цього закону. Закон ухвалений у тій редакції, яку пропонував комітет. Жодних суперечливих, взаємовиключних правок у законі немає. А розмови про це - лише політичні спекуляції. Ті, хто заявляють, що текст закону містить правки, які взаємовиключають одна одну, не надають жодного положення регламенту, яке дає змогу зробити такий висновок», - заявив Веніславський.

Зараз немає підстав вважати, що законопроєкт буде повернуто Верховній Раді, заявив представник Президента в КСУ.

«Тому на сьогодні єдиним варіантом розвитку подій я бачу підписання цього законопроєкту Головою Верховної Ради та передачу на підпис Президенту. І я не маю навіть підстав говорити про те, що ми можемо очікувати на якісь несподіванки щодо повернення законопроєкту до Ради. Таке право має лише Президент. Президент закон однозначно підпише, оскільки саме він його ініціював. Тому, думаю, що несподіванок у цьому плані ми точно не матимемо», - підсумував Веніславський.

Як повідомлялося, Верховна Рада 1 липня в першому читанні ухвалила законопроєкт про олігархів. 10 вересня Голова ВР Дмитро Разумков на прохання уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та чотирьох фракцій направив законопроєкт на експертизу до Венеційської комісії.

23 вересня парламент ухвалив закон про олігархів у другому читанні та в цілому. Глава фракції «Голос» Ярослав Железняк заявив, що під час голосування взяли до уваги одночасно три (396, 398, 406) поправки, які суперечать одна одній, і необхідно переголосування ст. 5 закону. Проте представник Президента у КСУ сказав, що закон не переголосовуватимуть, оскільки ст. 131 регламенту дає змогу усунути протиріччя.

Разумков своєю чергою висловив переконання, що ухвалення закону про олігархів супроводжувалося грубим порушенням закону, однак заявив, що підпише цей законодавчий акт і направить його на підпис Президенту Зеленському.

💬 Последние комментарии
Гость
Вот уебанище... сначала подписали Минское соглашение, а потом вместо того, чтобы прекратить войну 8 лет назад, почему-то приписывают вину Россию, которая ЕЩЕ НЕ НАПАДАЛА на Украину!!! Это просто реальное уебанство со сторон Киева!
е
ха.. т.е. УКАЗЫВАТЬ что делать тут можно только тебе? КАК ты к людям так и они к тебе.. ЗАПОМНИ, склеротичка тупая...
е
так это ж ТВОИ слова! шо правда глаза режет???
Елена
Ждуны должны понять, Украина отрезанный ломоть,вы этого ещё не осознали,с Западом мы не пропадём, будем жить каа все
Елена
Не указывай поц что мне делать и я не скажу куда тебе надо идти, без твоих ЦУ обойдусь.
Не Елена
Слышь, старая ТП, по твоим высерам видно как ты хочешь "... человеческого доброго отношения между людьми...", ха. Ты хоть бы не позорилась тут своей тупостью. У тебя всё-таки с головой проблемы - писать всякий бред, обсирать, обязываться, а потом говорить про справедливость и добрые отношения. Лечиться надо, в Кащенко тебя не долечили.
Гiсть
Дайте пожалуйста адрес Центра по анализу, вышлю туда свой кал для анализа, "поскольку гибридные угрозы становятся более острыми" и это напрягает.