Зміни до Конституції має оцінити Венеціанська комісія
Политикаwww.golos.com.ua20 марта 2020

Зміни до Конституції має оцінити Венеціанська комісія

Попри оголошений карантин по всій країні, народні депутати продовжують працювати у парламентських комітетах.

Текст змін до Конституції щодо децентралізації, напрацьований за підсумками публічних обговорень, перед поданням на розгляд Президенту, має бути скерований на експертизу Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії). Рішення про скерування такого звернення до Офісу Президента на своєму засіданні ухвалив Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Перед тим, як поставити це питання на голосування, голова комітету Андрій Клочко наголосив на важливості завершення децентралізації і додав, що в рамках циклу публічних обговорень у березні передбачалися консультації та обговорення у страсбурзькому форматі. Але їх було скасовано через пандемію коронавірусу. Тож представники комітету цю пропозицію підтримали одноголосно.

Крім того, на засіданні депутати розглянули також два законопроекти та низку організаційних питань. Так, комітет рекомендуватиме парламенту відхилити проект закону «Про мораторій на забудову та зміну цільового призначення земель природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного призначення, а також земель оздоровчого та рекреаційного призначення в місті Одеса» (№ 3022).

Як зауважила голова підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови Ганна Бондар, цим законопроектом пропонують ввести мораторій терміном на три роки на забудову та зміну цільового призначення земель природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного призначення, а також земель оздоровчого та рекреаційного призначення в Одесі. Контроль за дотриманням мораторію здійснюватимуть через органи місцевого самоврядування, виконавчої влади та центральні органи влади.

Документ передбачає також проведення перевірки закінчених об’єктів, прийнятих в експлуатацію протягом останніх п’яти років до набрання чинності цим законом, які розташовані на землях природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного призначення, землях оздоровчого та рекреаційного призначення в місті Одесі, на предмет відповідності функціонального призначення об’єктів будівництва цільовому призначенню земель.

Проте народні депутати та Головне науково-експертне управління висловили до цього законопроекту низку критичних зауважень. Зокрема, наголосили, що такі закони потрібно ухвалювати не лише стосовно Одеси, а й всієї країни.

«Від членів підкомітету мушу додати: розуміючи всі добрі наміри авторів законопроекту і реально складну ситуацію, що склалася в Одесі із забудовою, зокрема приморських схилів, ми мусимо зазначити: вирішення цих питань лежить в іншій площині», —зауважила Г. Бондар і додала: «З досвіду Києва, де було введено мораторій на забудову схилів, можу сказати: такі рішення перебувають у повноваженнях органів місцевого самоврядування, а не закону. До того ж, якщо його вводити, то потрібно уточнити для яких видів будівництва цей мораторій діє. Інакше ми не зможемо проводити капітальні ремонти, реставрацію та реконструкцію наявних об’єктів, що призведе до занепаду територій».

Так само не підтримали депутати й законопроект «Про внесення змін до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо повноважень місцевих рад» (№ 2369), рекомендувавши відправити його на доопрацювання.

3 комментария

Написать комментарий
 • Эдуард
  20 марта 2020
  Идиоты! Вы депутаты какой страны? Причем здесь Венецианская комиссия? Кто в нашей стране носитель власти? Надо поставить национальное законодательство выше всех. А все эти комиссии отправить в определенном направлении. Хватит заниматься дурней. Уважайте себя. Остальные все на хер.
  Ответить
  • Гость
   20 марта 2020
   Эдуард
   "Умник" нашёлся в самом себе... не чуди...
   Ответить
  • Скот
   10 дней назад
   Эдуард
   Венецианская комисия это наше всё,а укроскот -на йух.
   Ответить
💬 Последние комментарии
Ил 2
Обсератель НК , усмотритель разумности, теперь ещё дорожитель. Петруха ты совсем ё-нулся башкой . Ты извратитель разумности, о чём тебе многие пишут, но до тебя не доходит, поскольку разумности у тебя няма.
Ил 2
Дурнесеньий какол, то я ж не по мужикам, це видать твiй профiль - пi.дуй до Ляшка.
Ил 2
Петрухааа!!! Ты извратитель разумностиии!!!
вера
Здоровья вам...
гость
Профэссор, выс уже вычислили. Пусть даже прокси Вас не спасет.
гость
Петруня, скажи, может на ukr.net переползешь. Шо ж ты тут одно и то же пишешь. Вчы мову, и уперэд!
Весёлый Роджер
И про углубление и каналы и аналы он также писал, было такое: «Елена 14 сентября 2019 Беломорканал, нет Черноморканал, будет обслуживать и шестой флот США и седбмой и Британский королевский флоты…» … а тут Шмуля раз и вышел к морячкам в своих кружевных труселях – Здаровеньки пан негр, хау дую ду – почеши мою ..зду! И взревёт усими ОДНИМ моторами крейсер «Украина» у Мыколаеве и пойдёт вин по волнам возвращать щиросвидомый Крым у клятых москалив! И тильки эхо над волнами - Паны нищеброды - Сало не уронили?