Змінити виборчу адресу тепер можна через інтернет
Политикаukrrain.com07 июля 2020

Змінити виборчу адресу тепер можна через інтернет

У період з 1 липня по 9 вересня всі виборці, проживання не за місцем реєстрації (у тому числі внутрішньо переміщені особи - ВПО), можуть змінити свою виборчу адресу онлайн. Центральна виборча комісія (ЦВК) запустила відповідну послугу на сайті Державного реєстру виборців.

Ще в квітні ЦВК приступила до тестування онлайн-сервісу швидкої зміни місця голосування. І ось зараз цей сервіс запрацював. На даний момент він забезпечує можливість швидкої зміни місця для голосування на місцевих виборах. Для цього потрібно подати онлайн-заявку через особистий кабінет виборця і прикріпити до неї один з наступних документів:

  • довідка ВПО;
  • договір оренди житла;
  • документ про право власності на житло;
  • документ, що підтверджує здійснення виборцем підприємницької діяльності за конкретною адресою;
  • документ, що підтверджує перебування в шлюбі або в родинних відносинах з особою, зареєстрованою за певною адресою;
  • документ, що підтверджує здійснення виборцем догляду за особою, зареєстрованою за певною адресою.

Оформити заявку можна в особистому кабінеті виборця на сайті Державного реєстру виборців. Для ідентифікації на сайті і оформлення заяви для зміни виборчої адреси знадобиться ЕЦП (друга назва - КЕП).

Важливо: після зміни виборчої адреси буде визначена як постійна і не підлягає повторній зміні протягом наступних 6 місяців.

Залишається згадати, що в «Дії» не так давно з'явилися електронні паспорти, які, як було обумовлено раніше, в майбутньому забезпечать технічну можливість голосувати на виборах за допомогою смартфона через інтернет. Над правової складової в Мінціфри спільно з ЦВК і депутатами теж працюють, готуючи відповідний законопроект.

Раніше Український дощ писав, що в Україні скасували кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому стані, яку було введено з 1 липня. По суті, нові правила діяли всього день, тепер на порушників чекає адміністративна відповідальність і штрафи в розмірі до 51 тисячі гривень.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии