Шоу-бизнесwww.poglyad.tv13 сент.

Легендарній “Червоній руті” виповнилося 50 років

Хіт написав Володимир Івасюк.

nk_hauz/-mh6docjyh_dgohsg9ta.jpg

Вперше вона прозвучала в Чернівцях у 1970 році.

Її автор написав 1968 року вже студентом Чернівецького медичного інституту, а було йому тоді всього 19 років. Пісня стала візитівкою української пісні ХХ століття.

За спогадами очевидців, коли у 1970 р. “Червону руту” у виконанні Василя Зінкевича і Назарія Яремчука транслювали з Театральної площі в Чернівцях на всю Україну, на прилеглих вулицях зупинився автомобільний рух, всі слухали. Сьогодні “Червона рута” на 20 років старша за свого автора. Вона стала справжньою народною піснею. Відеозапис з концертного залу в “Останкіно”:

Довідка.

Володимир Івасюк народився у 1949 році у містечку Кіцмань Чернівецької області. Вважається одним із творців української естрадної музики. Прожив всього 30 років. У 1979 році Івасюка знайшли повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційні версія слідства — самогубство — викликала сумнів у громадськості.

nk_hauz/-mh6dobnfx2abuqg54zh.jpg

Похорон композитора у Львові 22 травня 1979 року перетворився на своєрідну акцію протесту проти радянської влади. Проте існує версія, що смерть Івасюка була вбивством, виконаним КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Ще за однією версією, його вбили бандити за борги.

За своє коротке життя Івасюк написав 107 пісень, 53 інструментальних твори, створив музику до кількох спектаклів. Популярним став у 70-ті роки, коли написав хіти «Червона рута»«Водограй» та «Баладу про дві скрипки».

Зберігся унікальний документ — чернетка створення тексту «Червоної рути». Ось кілька первісних варіантів строф, які незабаром облетять світ:

Ти не смійся хоч раз, Не кажи, що забула, А згадай про той час, Як ти мавкою була.

Що ночами в лісах Ти чар-зілля шукала, Що з вітрами, як птах, Ти колись розмовляла.

Бачу я тебе в снах У дібровах зелених. По яких же шляхах Ти вернулась до мене?

💬 Последние комментарии
е
так это ж ТЫ тут всех призываешь воевать во славу америки, а как появилась реальная возможность этого - так сразу в кусты! ...и кстати до сих пор жду ответа на вопрос ГДЕ была ты когда Роджера отправили в Афган? про то что ты жрала от пуза и холодильник был набит дефицитом все уже знают...
е
вот и не взбухай тогда, что в твой адрес прилетает малая часть тех же ругательств, что позволяешь себе ты....
е
начинай с себя! ПОВТОРЯЮ для тебя тупой: как ты к людям так и они к тебе, дошло недоумок??
Елена
Ты не я,я не ты, поэтому по себе людей не суди.
Елена
Та пиши шо хочешь и ТП и ДБ ,попка ты дурак,обезьянничаешь повторяя чужие слова.
Елена
Той кто не украинец и не жил на Украине учит меня как правильно українською писати,знаю я козлоослик,знаю ,по русскому написала,ты по-ходу лучше мову знаешь чем я,не за этотт случай говорю,не за этот.
Гость
И запах повсюду не тот...