$137 666 щохвилини на атомну бомбу: рейтинг країн, які витрачають найбільше на ядерну зброю
События в миреmind.ua08 июня 2021

$137 666 щохвилини на атомну бомбу: рейтинг країн, які витрачають найбільше на ядерну зброю

У 2020 році дев'ять ядерних держав витратили $72,6 млрд на нарощування своїх ядерних арсеналів. Це на $1,4 млрд більше, ніж у 2019 році. Такі дані наводить у своїй щорічній доповіді Міжнародна кампанія за ліквідацію ядерної зброї (ICAN), передає Коммерсант.

 Автори відзначають, що в перерахунку на хвилини ці країни витрачали $137 666 щохвилини на ядерну зброю.

У топ-3 країн за обсягом витрат на ядерну зброю увійшли США, Китай і Росія.

Витрати США склали $37,4 млрд, а це в 3,7 рази більше, ніж Китай, який займає друге місце з $10,1 млрд.

Росія, за даними ICAN, витратила за рік $8 млрд (або $15 222 щохвилини), Великобританія – $6,2 млрд, Франція – $5,7 млрд, Індія – $2,48 млрд, Ізраїль – $1,1 млрд, Пакистан – $1 млрд, Північна Корея – $667 млн.

Як відзначають автори доповіді, зростання витрат на виробництво ядерної зброї в 2020 році, коли весь світ боровся з пандемією, пояснюється виключно діловими інтересами. Так, близько десятка компаній в цих країнах отримали нові і продовжили наявні замовлення на загальну суму $27,7 млрд на виробництво ядерної зброї.

Після чого ці компанії витратили $117 млн на лобіювання розширення фінансування оборонних інтересів. А потім витратили ще $10 млн на фінансову підтримку аналітичних центрів, які займаються дослідженнями і публікують доповіді про політику в сфері ядерних озброєнь.

У ICAN наводять назви і компаній, і аналітичних центрів із зазначенням сум, витрачених на виробництво і лобіювання або отриманих від виробників ядерної зброї.

Серед  компаній вказують Boeing, BAE Systems, General Dynamics, Honeywell International, Lockheed Martin та інші. У списку аналітичних центрів значаться серед інших Атлантична рада, Брукінгський інститут, Фонд Карнегі, Фонд стратегічних досліджень та інші.

Написать комментарий