225 землетрусів за тиждень: Очікується виверження найбільшого вулкану в світі
События в миреvgolos.com.ua18 марта 2021

225 землетрусів за тиждень: Очікується виверження найбільшого вулкану в світі

Геологічна служба США (USGS) закликає людей підготуватися до можливого виверження найбільшого в світі вулкана: Мауна-Лоа на Великому острові Гаваї.

Як пише WeatherBoy, вчені Гавайської вулканічної обсерваторії (HVO) з USGS попередили: «Хоча виверження Мауна-Лоа не є неминучим, зараз саме час переглянути плани. Як і у випадку з підготовкою до сезону ураганів, заздалегідь складений план допомагає під час надзвичайної ситуації».

Мауна-Лоа вважається найбільшим діючим вулканом на Землі і підноситься на 4170 м над рівнем моря та піднімається з дна океану в центральній частині Тихого океану, з глибини близько 4,8 км. Через значну масу вулкана дно океану прямо під Мауна-Лоа знижене ще на 8 км. Величезний вулкан покриває половину острова Гаваї, також відомого як «Великий острів Гаваї».

Виверження Мауна-Лоа, як правило, викликають об'ємні, швидко рухомі потоки лави. На південній і західній сторонах острова потоки лави Мауна-Лоа досягали узбережжя 8 разів: в 1859, 1868, 1887, 1926, 1919 і тричі в 1950 році.

За даними Геологічної служби США, хоча зараз виверження Мауна-Лоа не відбувається, темпи деформації і сейсмічність залишаються підвищеними. Йде повільне, довгострокове підвищення тиску на верхньому рівні, що відповідає подачі магми в неглибоку систему зберігання вулкану.

Минулого тижня на Мауна-Лоа сталося понад 225 землетрусів, за останні 30 днів на острові Гаваї сталося понад 660 землетрусів, а за останні 365 днів – понад 6800.

Влада закликає людей на Гаваях скласти особистий план реагування, підготувати «похідну сумку» і визначити, що робити в разі виверження на Гаваях в різний час дня чи тижня, в різних місцях (наприклад, на роботі, в школі, на дорозі).

В похідну сумку, крім речей першої необхідності, треба покласти важливі документи і ліки, і не забути про план підтримки зв'язку з членами сім'ї та іншими важливими людьми в разі надзвичайної ситуації.

Крім небезпек, пов'язаних з швидко рухомими потоками лави, можуть бути токсичні вулканічні гази і вулканічний серпанок, випадання вулканічних уламків, таких як попіл або вулканічне скло.

Проте Мауна-Лоа знаходиться в списку небезпечних тільки на 16-му місці в США. Ще більш небезпечними вважаються гора Сент-Хеленс і гора Рейнер у Вашингтоні, Редут на Алясці, гора Шаста в Каліфорнії і гори Худ і Три сестри в Орегоні.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
Хорошо хоть в масках, а то раньше кто на подбородок спустит кто вобще не оденет (и не на улице, а в метро). Заходили в вагон и спускали маску - "мы в домике" или что на уме было у людей. Взрастили в людях принцип "думаю только о себе на других наплевать"
Йцукен
Какие трапы хорошие в США, откормленого деда выдержал.
ВСЕХ НАГРАДЯТ
Всех наградят, Калашника посадят!
УКР
Да какая отставка - пожизненное заключение совместно с Зеленским и Ляшко. За уничтожение населения Украины. Уроды.
лунатик
Если учесть, что более-менее осознанное восприятие жизни начинается с лет 5, т.е. живых свидетелей от 65 и более лет, помнящих состояние, в которое впали земляне от новости о полете первого человека -Юрия Гагарина, советского человека, не так уж и много. Если не ошибаюсь, с работы отпускали, такое было ликование на улицах, думаю с того дня до сегодняшнего ничего подобного больше не было . Как принимал мир - тоже показательно. Повезло (так как не всем советским людям представилась возможность) видеть кино с полетом американцев на Луну . Несмотря на то, что компания по просмотру была международная, так, мало того, что столь бурной радости не наблюдалось, так лично мое восприятие было, что это кино. Может по малолетству. Хотя в сериале "Корона", покойный принц Филипп был сильно разочарован личным общением с американскими астронавтами. Есть какая-то проблема с американцами даже в таком деле.
е
Все для лохотрата....да оставить его там вместе со всей охраной..больше толку было бы...
Владимир
Дешевая постановка. Это пиздец товарищи