События в миреiviche.com3 нояб.

3 основні цілі програми Європейської комісії на 2021 рік

Щорічно Комісія приймає робочу програму, в якій представляє список дій на найближчі дванадцять місяців

nk_hauz/-mlcy3fdd7qrtdjvtr5a.jpg

Робоча програма інформує громадськість та законодавців про політичні зобов’язання за поданням нових ініціатив, відкликання незавершених пропозицій та огляд чинного законодавства ЄС. Програма роботи Комісії на 2021 рік має зв’язок з планом відновлення Європи, з інструментом NextGenerationEU та бюджетом ЄС на 2021–2027 роки. Фонд відновлення планує направити суму в розмірі 672,5 млрд євро у вигляді грантів та позик вже у 2021 році.

Тим часом держави-члени розробляють плани відновлення, в яких представляються реформи та інвестиції, що відповідають цілям екологічної і цифрової політики ЄС: мінімум 37% витрат на екологічний напрямок та мінімум 20% витрат на цифрові можливості. Для виплати коштів, зібраних в рамках NextGenerationEU, Комісія розгляне пропозиції щодо власних ресурсів, починаючи з переглянутої системи торгівлі викидами, механізму регулювання податками і цифрового збору інформації.

Програма на 2021 рік направлена на те, щоб зробити Європу успішним союзом держав, одночасно прискорюючи довгострокову трансформацію в «зелену економіку», придатну для цифрової епохи. Реалізуючи пріоритети, визначені у цій програмі, Комісія продовжить докладати всіх зусиль для ефективного управління кризою, а також покращення економіки та функціонування демократичного суспільства в Європі, згідно з даними EU.

  1. Європейські відновлювальні джерела енергії

Комісія представить систему пропозицій Fit for 55 для скорочення викидів як мінімум на 55% до 2030 року. Широкий спектр сфер політики буде охоплювати галузі від поновлюваних джерел енергії до енергоефективності, а також землекористування, оподаткування енергії та торгівлі викидами. Механізм регулювання кордонів допоможе знизити ризик витоку вуглецю і забезпечити рівні умови, заохочуючи партнерів з ЄС розвивати кліматичні можливості. Крім того, Комісія запропонує заходи з реалізації європейського плану дій по економіці замкнутого циклу, а також стратегії ЄС щодо збереження біорізноманіття.

2 Європейська цифрова епоха

Комісія представить дорожню карту з чітко визначеними цифровими цілями до 2030 року, що стосуються систем підключення, отримання навичок та користування цифровими громадськими послугами. Основна увага буде приділена праву на недоторканність приватного життя, свободу слова, потоку даних та кібербезпеки. Комісія буде приймати закони в сферах, що стосуються безпеки, відповідальності, основних прав та даних штучного інтелекту. Ініціативи також включатимуть оновлення нової промислової стратегії для Європи з урахуванням впливу коронавірусу, а також законодавчу пропозицію щодо поліпшення умов праці.

3 Європейська економіка

Щоб гарантувати, що криза в галузі охорони здоров’я та економіки не перетвориться в соціальну кризу, Комісія запропонує план дій по повній реалізації соціальних прав. Це також стосується доступу до основних послуг, таких як охорона здоров’я та освіта для всіх дітей. Щоб підтримати економіку та зміцнити Економічний і валютний союз, Комісія перегляне роботу в сфері банкрутства банків ЄС, реалізує заходи щодо збільшення транскордонних інвестицій в ЄС та активізує боротьбу з відмиванням грошей.

Програма роботи Комісії на 2021 рік є результатом співпраці з Європейським парламентом, державами-членами та консультативними органами ЄС. Комісія тепер може почати обговорення з Парламентом та Радою, щоб скласти список спільних пріоритетів, за якими законодавці будуть згодні прийняти невідкладні заходи.