События в миреiviche.comAug 14

35 видів: у Литві склали список тварин, заборонених до ввезення та утримання

nk_hauz/BUCONW7nR.jpeg

Департамент охорони навколишнього середовища Литви склав список так званих інвазивних тварин та рослин, заборонених до ввезення та утримання на території країни. До списку увійшли 35 видів, повідомляє Delfi.

«Ці види завдають значної шкоди нашій природі, тому їх треба контролювати, не давати поширюватися та знищувати. Треба підкреслити, що утримання інвазивних видів, їх вирощування, розмноження, обмін, розповсюдження, ввезення і торгівля та будь-які інші дії заборонені, за порушення загрожує адміністративна відповідальність», – заявила фахівець відділу охорони природних ресурсів Йоліта Матулявічене.

Так, за даними Департаменту, у водоймах Литви в останні роки були помічені американські червоновухі черепахи, які витісняють споконвічних мешканців – європейських болотяних черепах. А смугастий та американський сигнальний раки загрожують існуванню місцевих раків, оскільки є рознощиками чуми раків (самі вони до неї нечутливі).

До списку інвазивних видів також потрапили єноти-полоскуни, єнотоподібні собаки, американські норки, ондатри, бички-кругляки та американські казарки.

«Люди мають знати, що для того, щоб завести інвазивну тварину, треба отримати дозвіл Агентства з охорони природи. За незаконне утримання цих тварин загрожує штраф до 600 євро та конфіскація тварини», – підкреслили в Департаменті.