Албанія і Північна Македонія отримали дозвіл Ради ЄС на переговори про вступ до Євросоюзу
События в миреua.interfax.com.ua6 дней назад

Албанія і Північна Македонія отримали дозвіл Ради ЄС на переговори про вступ до Євросоюзу

Відмінною новиною для Західних Балкан та ЄС назвала голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн домовленість міністрів країн ЄС у європейських справах щодо початку переговорів про вступ до Євросоюзу з Албанією і Північної Македонією.

"Я рада, що держави-члени дали зелене світло, щоб почати переговори про вступ з Албанією і Північної Македонією. Сподіваюся, що лідери ЄС підтримають на цьому тижні (це рішення 26 березня в ході відеоконференції глав держав і урядів країн ЄС - ІФ). майбутнє Західних Балкан - у ЄС", - написала фон дер Ляєн в своєму Твіттері.

Міністри з європейських справ під час відеоконференції у вівторок дали політичний дозвіл на початок переговорів про вступ з обома балканськими країнами.

На цій підставі, повідомляють в Раді ЄС, була розпочата письмова процедура офіційного затвердження відповідних висновків ради. Очікується, що процедура завершиться в середу, 25 березня.

За заявою державного секретаря з європейських справ головуючої в Раді ЄС Хорватії Андреї Метелко Згомбіч, яка за підсумком цієї дискусії провела прес-конференцію через відеозв'язок, досягнута політична згода щодо відкриття переговорів про приєднання до ЄС Албанії та Північної Македонії "є визнанням значних зусиль у реалізації реформ, початих цими двома країнами".

За її словами, обидві держави "продемонстрували чітку політичну рішучість рухатися вперед європейським шляхом".

"Дорога до вступу довга. Але коли досягається реальний і стійкий прогрес у виконанні критеріїв вступу, це наближає партнерів із Західних Балкан до ЄС", - зазначила хорватський дипломат.

Написать комментарий