Анкара закликає Тегеран до стриманості в двосторонніх відносинах
События в миреua.interfax.com.ua13 декабря 2020

Анкара закликає Тегеран до стриманості в двосторонніх відносинах

Туреччина закликає Іран використовувати історичні теми для зміцнення відносин в регіоні, а не "розкручування ворожнечі", заявив у суботу глава управління зі зв'язків з громадськістю турецького президента Фахреттін Алтун.

"Рекомендуємо владі Ірану використовувати тему спільної історії і тісних зв'язків між народами не для розкручування ворожнечі, а для формування позитивного порядку в регіоні", - сказав представник адміністрації турецького лідера.

За його словами, кілька іранських політиків у своїх заявах вирвали з контексту слова президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, який на параді в Баку 10 грудня прочитав вірш азербайджанського поета Бахтіяра Вахабзаде "Земля не може бути подарунком".

Минулої п'ятниці спочатку посол Туреччини в Тегерані був викликаний до МЗС Ірану, потім посол Ірану в Анкарі - до МЗС Туреччини. Проблема виникла з слів у вірші про те, як "силою" були розділені стародавні азербайджанські землі. Як зазначає видання "Аш-Шарк аль-Аусат", уривки стосуються поділу азербайджанських земель за Туркманчайським договором 1828 року, між Російською імперією і Персією.

Необхідно відмовитися від будь-яких ініціатив і висловлювань, які завдають шкоди відносинам Туреччини і Ірану, наголосив представник адміністрації турецького лідера.

"Цей вірш було використано як привід для розкручування штучної напруженості у відносинах між Іраном і Туреччиною. (...) Анкара не допустить подібного роду претензій ні щодо Туреччини, ні стосовно якої-небудь іншої держави. Туреччина очікує надалі від Ірану особливо чутливого підходу до відносин з Анкарою. Ця позиція була доведена напередодні і до відома викликаного в МЗС Туреччини посла Ірану в Анкарі", - зазначив Алтун.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
ага .... еще расскажи про вояк встречавших Петю..и на вояках тех шеврон дивизии "Мертвая голова", напомнить чья это дивизия?
е
а... так ее работа озвучивать ТУПЫХ?? покажи ка на глобусе Украины море у границ Беларуси...
е
это ж до тебя не доходит, это ж ты у нас тупая дура (сама призналась))), это ж для тебя счастье когда за тебя дяди из америки решают когда тебе спать, а когда срать.... это ж для тебя великое достижение когда кредиты дают за развал производства и обнищание народа...это ж ты за халяву удавишься..
Весёлый Роджер
ОЙ да шо ты? Ты об этом пьяному ёжику в лесу на ухо покизди! А кого спимали в форме СС-Щирая голова, зигующих на факельном шествии у Куеве? Шо опять нЫкого? Закон е, а фашистов ныма, ось таки вот дела!
Елена
Всё то у тебя записано,ты видать при Сталине столько телег на окружающих написал,вот так детально,что пол ГУЛАГа по твоим доносам сидело,ха.писака ,но не Джейн.ха.
Елена
Тупых там нет,управлять ими тяжело,а её работа такая,что что ей сказали ,той Псаки,то она и говорит,Псака,звучит по русски как то по собачьему,ха.
Елена
Этот закон ещё при Порошенко принимали, сейчас ввели,а фашистов при власти нет,были,80 лет назад,а сейчас нету,