ArcelorMittal побудує перший у світі безвуглецевий завод з виробництва сталі
События в миреglavcom.ua9 дней назад

ArcelorMittal побудує перший у світі безвуглецевий завод з виробництва сталі

Найбільша металургійна компанія в світі ArcelorMittal підписала меморандум про взаєморозуміння з урядом Іспанії про інвестиції в розмірі 1 млрд євро в будівництво першого в світі великомасштабного заводу з виробництва сталі з нульовим вмістом вуглецю, – повідомляють Elektrovesti.

Компанія побудує установку з переробки залізної руди з використанням зеленого водню на своєму заводі в місті Хіхон (один з найбільших портів на півночі Іспанії). Потім цей метал буде поставлятися на завод в Сестао, який буде використовувати поновлювану електроенергію для виробництва 1,6 млн тонн безвуглецевої стали в рік.

«Це проект, який вимагатиме для успіху підтримки безлічі різних партнерів. Наш план залежить від поставок доступного масового водню, доступу до сталого фінансування та сприятливої правової бази, яка дозволить нам бути конкурентоспроможними на глобальному рівні», – сказав генеральний директор ArcelorMittal Адітья Міттал.

Виробництво сталі залежить від спалювання мільярдів тонн вугілля, які викидають щорічно більше вуглекислого газу, ніж автомобілі, автобуси і мотоцикли разом узяті. Перехід на виробництво з нульовим викидом вуглецю вимагає величезних інвестицій.

Поки невідомо, скільки грошей внесе Іспанія. ArcelorMittal заявила, що очікує, що підтримка складе «принаймні половину додаткових витрат, щоб виробництво залишалося конкурентоспроможним». У компанії не уточнили, чи потрібна їй допомога у вигляді гранту або кредиту.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
А при том тогда не вывозили из страны, чуешь разницу?
Отож
Эстонцы не выговаривают Б,Г и Д. Н.п.: "не тай пок" это "не дай Бог". И анекдот. Едет в авто эстонец. Увидал свежую коровью лепешку,остановился и сгреб ее в носовой платок со словами: "приКотится!" Через неделю едет через то же место,выходит из авто и со словами "не приКотилось" вытряхивает лепешку.Вот такой тормозной менталитет
Отож
Давно пора нас рать на МВФ и повернуться к Китаю ради дешевых и главное - без условий кредитов. Так ведь обделались с "Мотор-Сичью". Простит ли Си такую пакость - вот в чем вопрос!
Весёлый Роджер
А при чём тут Россия, Путин и ты ворюга, всЁ со склада пиСдящий та ищащий оправдания своему воровству! Ты опять с вопроса сxoxлил, ТУПОЙ ты свинорылый ворюга-дэбил!
ЗАПЛАТИ ЖКХ И СДОХНИ
уКРАИНА: ЗАПЛАТИ ЖКХ И СДОХНИ
уКРАИНА ВЫРУЧИТ
Неужели украина литве не поможет?
Серж
Скоро территория террора останется сама с собой. СУГС!!!