Аргентина оголосила дев'ятий дефолт, трейдери готуються до десятого
События в мире19 августа 2020

Аргентина оголосила дев'ятий дефолт, трейдери готуються до десятого

У найближчі кілька тижнів, якщо все піде, як заплановано, влада Аргентини фіналізують угоду про реструктуризацію боргу і покладуть кінець дев'ятого дефолту в історії країни.

Але трейдери ринку облігацій вже готуються до десятого.

Вони відмовляються розганяти вартість старих бондів, які будуть прийматися до обміну в рамках угоди, до рівнів, які погодили уряд і ключові групи кредиторів. Це вказує на серйозні сумніви в здатності уряду виконати свої зобов'язання навіть після досягнення домовленостей про полегшення заборгованості на $ 38 мільярдів протягом найближчого десятиліття.

Поточні котирування старих облігацій на Уолл-стріт - близько 44 центів на долар - мають на увазі, що нові бонди, які інвестори отримають в результаті обміну, будуть спочатку торгуватися з прибутковістю на рівні майже 12%. Це більш ніж на 11 процентних пунктів перевищує ставку індикативних казначейських облігацій США - трейдери називають спреди такого рівня «стресовими», що сигналізує про високий ризик дефолту. Коли Аргентина вийшла з останнього великого дефолту в 2005 році, спред нових облігацій становив менше половини від цього рівня.

Однак тоді ситуація як усередині країни, так і за кордоном була зовсім іншою. Китайська економіка росла запаморочливими темпами, що підігрівало різке зростання попиту на ключові статті експорту Аргентини - соєві боби і кукурудзу. Уряд в Буенос-Айресі несподівано отримав приплив коштів, і економіка переживала бум.

Написать комментарий
Авторские статьи