События в миреua.interfax.com.ua19 мар.

Автоматична видача дозволів на в'їзд до ЄС для безвізових мандрівників розпочнеться до 2022 року

nk_hauz/-mw5crwftfpdbuvskdcl.jpg

Рада ЄС і представники Європарламенту попередньо погодили в четвер правила підключення до різних баз даних нової системи автоматичної видачі дозволів на в'їзд для безвізових мандрівників.

"Затвердження цих правил стане останнім законодавчим кроком, необхідним для запуску системи ETIAS, яка, як очікується, почне діяти до 2022 року", - йдеться в прес-релізі Ради ЄС.

ETIAS - це нова європейська система інформації та дозволів. Вона застосовуватиметься до громадян третіх країн, які мають право на безвізовий в'їзд до ЄС, але яким потрібно буде отримати попередній дозвіл на в'їзд через онлайн-заявку. Наприклад, на сьогодні це громадяни України, Молдови або Грузії.

Інформація, подана в заявці, автоматично звірятиметься з базами даних ЄС і відповідними базами даних Інтерполу, щоб визначити, чи є підстави для відмови у в'їзді.

Якщо не виявлено збігів або елементів, що потребують подальшого аналізу, то дозвіл на поїздку буде видано автоматично й одразу. Очікується, що так буде з більшістю заявок. Якщо в якійсь із баз виявлено проблеми з заявником або неясності, то заявку опрацюють вручну компетентні органи.

Дозвіл діятиме впродовж трьох років або до закінчення терміну дії паспорта, зареєстрованого при поданні заяви. Кожна така заява коштуватиме 7 євро.

Попередньо погоджені правила дадуть змогу центральній системі ETIAS забезпечити підключення до Шенгенської інформаційної системи (SIS), Візової інформаційної системи ЄС (VIS), системи в'їзду-виїзду (EES), дактилоскопічної бази Eurodac, бази даних про судимість громадян третіх країн (ECRIS-TCN), а також до баз даних Європолу та Інтерполу.