БЕЗРОБІТТЯ В США: КІЛЬКІСТЬ ЗАЯВОК НА ДЕРЖДОПОМОГУ ЗНОВУ ЗРОСТАЄ
События в миреfinbalance.com.ua22 августа 2020

БЕЗРОБІТТЯ В США: КІЛЬКІСТЬ ЗАЯВОК НА ДЕРЖДОПОМОГУ ЗНОВУ ЗРОСТАЄ

Кількість звернень за допомогою з безробіття в США за минулий тиждень зросла до 1,106 млн, тоді як аналітики, ґрунтуючись на попередніх даних, прогнозували зниження до 925 тис, пише Reuters.

"У короткостроковій перспективі, якщо кількість заявок на допомогу з безробіття виявиться гіршою, ніж очікувалося, можливо, це підштовхне Конгрес до прийняття ще одного пакета заходів стимулювання", - коментує Джеффрі Корлисс, керуючий директор і партнер RDM Financial. 

Згідно з результатами опитування 110 економістів, яке провело Reuters, економіка США добре відновлюється після найглибшої рецесії за всю історію, але на відміну від фінансових ринків, перспективи приборкання вірусу і повернення до нормального життя не вселяють аналітикам значного оптимізму.

На думку експертів, якщо найбільша економіка світу хоче зберегти цей курс, то буде потрібний другий раунд заходів фіскального стимулювання для збереження робочих місць напередодні президентських виборів.

Останній медіанний прогноз ВВП на 2020 рік показує скорочення на 5,3%, що краще в порівнянні з прогнозом в мінус 5,6% минулого місяця. Але прогноз зростання на 2021 рік був знижений до 3,8% з 4,0%.

На питання, скільки часу буде потрібно економіці США, щоб досягти докоронавірусного рівня, більше половини респондентів, або 28 з 48, відповіли, що два роки або більше. Решта сказали "від одного до двох років" і жоден з них не назвав термін менше року.

Такі високі темпи зростання, за прогнозами, не приведуть до значної інфляції, яка, як очікується, залишиться трохи нижче 2% в цьому році і в наступному.

Перспективи відновлення ринку праці неясні. На питання про ризик того, що відновлення зайнятості зійде нанівець до кінця року, економісти розділилися в думці: 24 вважали подібний ризик високим або дуже високим, а 20 - низьким.

За прогнозами, рівень безробіття знизиться протягом наступних двох років, але залишиться вище за докризовий рівень, склавши в середньому 9,0% в цьому році і 7,6% в наступному, в порівнянні з 3,5% до пандемії.

Написать комментарий