Білий дім планує зміни в кабінеті міністрів у разі перемоги Трампа на виборах
События в миреua.interfax.com.ua02 ноября 2020

Білий дім планує зміни в кабінеті міністрів у разі перемоги Трампа на виборах

Президент США Дональд Трамп і його головні помічники планують величезну перебудову кабінету міністрів у разі перемоги на майбутніх виборах, повідомляє Politico.

За даними видання, адміністрація Трампа в разі його приходу до влади на другий термін розглядає можливість звільнення членів кабінету міністрів, які перейшли дорогу президенту, відмовилися проводити розслідування, яких він вимагав, або суперечили йому стосовно ситуації з COVID-19.

Зокрема, як повідомили газеті два республіканці, близькі до Білого дому, чиновники адміністрації Трампа вже почали перевіряти імена експертів в сфері охорони здоров'я, котрі могли б взяти на себе керівництво агентствами, які керують багатьма елементами урядової боротьби з пандемією коронавірусу і контролюють систему медичного страхування країни.

Так, у відставку можуть бути відправлені глава міністерства охорони здоров'я і соціальних служб США (HHS) Алекс Азар, глава центрів з контролю і профілактики захворювань Роберт Редфілд, глава національних інститутів охорони здоров'я Френсіс Коллінз і глава центрів Medicare і Medicaid Services Сима Верма.

Водночас, наголошує видання, сам президент розглядає можливість зміни керівництва ФБР, ЦРУ і Пентагону. Серед потенційних кандидатів на відставку - директор ФБР Кріс Рей, директор ЦРУ Джина Гаспел і міністр оборони Марк Еспер.

Крім того, за даними газети, очікуються відставки міністра освіти Бетсі ДеВос і міністра торгівлі Вілбура Росса. Тим часом, неясно, чи збереже свою посаду торговельний представник США Роберт Лайтхайзер.

Тим часом генеральний прокурор Вільям Барр імовірно залишиться на своєму посту протягом частини 2021 року, так само, як і міністр фінансів Стівен Мнучін і держсекретар Майк Помпео.

"Ядро Білого дому збереже статус-кво, в той час як на периферії відбудуться зміни", - заявив Politico республіканець, близький до адміністрації Трампа.

У прес-службі Білого дому від коментарів відмовилися.

"Наразі у нас немає жодних кадрових оголошень, і було б недоречно міркувати над змінами, які відбудуться після виборів або в інший термін", - сказав заступник прес-секретаря Білого дому Джадд Дір.

Вибори в США відбудуться 3 листопада. За пост президента ведуть боротьбу республіканець Трамп і кандидат від демократів Джо Байден. Також, цього дня американцям належить вибрати всіх членів Палати представників і частину сенаторів.

Написать комментарий