Більше половини польських компаній не готові до автоматизації бізнесу
События в миреnews.finance.ua7 дней назад

Більше половини польських компаній не готові до автоматизації бізнесу

Епідемія коронавірусу поставила підприємців перед необхідністю більш швидкої роботизації та автоматизації, до якої виявилися не готові 68% компаній.

Про це повідомляє видання «Rzeczpospolita».

Тільки кожен четвертий роботодавець заявляє, що здатний впоратися з проблемою, – випливає з дослідження «Барометр польського ринку праці», підготовленого польською Державною службою зайнятості.

З дослідження випливає, що ще в лютому цього року 74% компаній в Польщі заявили, що не мають наміру впроваджувати автоматизацію, а ще 17% це не планували тоді, але не відкидали такої можливості в майбутньому.

На початку року тільки кожне десяте підприємство перебувало в процесі прийняття рішень, пов’язаних з автоматизацією або робототехнікою.

Експерти вважають, що епідемія, ймовірно, допоможе подолати цю поведінку щодо цифрової трансформації, і наслідки цієї кризи для багатьох компаній стануть стимулом думати про сучасні рішення, які допомагають підвищити продуктивність, не вимагаючи збільшення зайнятості.

«Автоматизація ділиться на два основні типи: промислову, де машини виконують ручну роботу за людей. І офісну, де комп’ютерна програма, яка називається роботом, може автоматизувати до 30% адміністративних завдань. Незалежно від призначення, зараз у Польщі робототехніка впроваджується в основному для скорочення необхідності створення нових робочих місць, а не для звільнення співробітників», – коментує Петро Балвеж, віце-президент компанії Abile Consulting.

На його думку, в перспективі 10-15 років розвиток автоматизації призведе до необхідності підвищення кваліфікації працівників. Це пов’язано з тим, що роботи візьмуть на себе частину некваліфікованих робіт.

Написать комментарий