События в миреwww.ukrinform.ua5 нояб.

Більшість країн ЄС відмовиться від вугілля вже до 2030 року – Єврокомісія

nk_hauz/fLXCeUKng.jpeg

Використання вугілля в енергетичній галузі на сьогодні залишається найбільшим джерелом викидів парникових газів, тож одна з головних цілей Зеленого курсу ЄС - повна відмова від використання вугілля та перехід на «чисті» відновлювальні джерела енергії, вагомий крок до чого має бути зроблений вже до 2030 року.

Як передає Укрінформ, про це сьогодні у Глазго під час виступу на кліматичній конференції COP-26 сказала єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон. Повний текст її промови оприлюднений у четвер на сайті Європейської комісії.

«Європейський Союз взяв на себе політичне та правове зобов’язання перетворити Європу на перший кліматично-нейтральний континент до 2050 року. Європейський Зелений курс та кліматичне законодавство ЄС визначають зелений шлях розвитку для наступних поколінь. Етапом на цьому шляху є декарбонізація нашої енергетичної системи. Більшість з країн-членів вже визначили дати відмови від вугілля або працюють над цим», - сказала єврокомісар.

Вона зауважила, що вугледобувні регіони в усіх частинах Євросоюзу вже проводять таку «зелену» трансформацію – закривають вугільні шахти та енергетичні станції, розвиваючи натомість альтернативні та ефективні сектори, що дозволяють створювати нові робочі місця.

Єврокомісар нагадала, що бюджет ЄС, передбачений для економічного відновлення після пандемії COVID-19, включає у себе так званий Перехідний механізм в обсязі 75 мільярдів євро, головним призначенням якого є підтримка «зеленої» трансформації європейських регіонів, секторів та спільнот, найбільш залежних від вугледобувної галузі та вугільної енергетики.

«Вугілля є найбільшим глобальним джерелом викидів, тож це (його використання – ред.) має припинитися. В якості негайного кроку має бути зупинене будь-яке зовнішнє фінансування вугільної галузі», - зауважила Сімсон.

Вона наголосила, що поточна цінова ситуація на енергетичному ринку не є підставою для паузи в процесі позбавлення від вугілля. Навпаки, високі ціни на вуглецеву енергію свідчать про невідкладність переходу на «чисті» енергетичні рішення.

«Європейський приклад демонструє, що це може бути зроблено. Станом на сьогодні одна третина нашої електроенергії вже надходить від поновлювальних джерел. У 2030 році доля таких джерел складатиме вже дві третини, а використання вугілля стане просто фактом історії у багатьох частинах Європи», - наголосила єврокомісар.

Вона підкреслила, що для успіху «зеленої» трансформації потрібна координація міжнародних зусиль, щоб ніхто не залишався позаду у цьому процесі. Саме тому однією з ключових основ Європейського Зеленого курсу є механізми так званого «справедливого переходу», які дозволяють надавати допомогу перехідним економікам. ЄС зробив потужну політичну декларацію з цього приводу, яка фіксує зобов’язання в рамках міжнародної співпраці для забезпечення глобального переходу від вуглецевої до чистої енергетики.

💬 Последние комментарии
Неянки
Доля індіанців відома всьому світу
Елена
Благодаря им ты сидишь в интернете , ещё и гавкаешь на них,почти все друзья и союзники США богатые ,кроме там КНДР ,Кубы и всяких там Сомали,это факт,в Америке всё есть, скоро и Роджер туда поедет,на базу в Гуантанамо,там его вылечат от пьянства,за одно и тебя е,чтобы меньше пистел, на них,посидишь годик,по воешь на Луну,одумаешься,за одно и Ще не вмерлу будешь там петь,утроми вечером,а по праздникам и в обед и Роджер на пару ч тобой петь будет,дуетом.
Гiсть
Зачитает что-то тупое, а не красивое.
е
По словам Елены под управлением америкосов Украина развивается, теперь тут все счастливы от развала страны и предприятий, у всех денег девать некуда (точнее понятия не имеют за что первое заплатить при таких тарифах).. Настало щастя у елен распродающих ВСЕ подчистую...
Елена
По словам Роджера он поднял уровень жизни россиян,теперь там счастье все летают на курорты ,у всех автомобили новые и дорогие., настало ЩАСТЯ ,в крайнем случае роджерам
Гиштор
Не будет войны а просто заставят Украину признать существующие на сейчас границы,как большевиков заставили брестский мир подписать.
---
Все заявления этого говорилики звучат типа *а еще мы наберем полный рот дерьма и плюнем вам под ноги*.Он не просто смешен -он вызывает отвращение...