События в миреwww.eurointegration.com.ua5 янв.

Болгарія налаштована перейти на євро в 2024 році попри сумніви в суспільстві

nk_hauz/HwKEM807R.jpeg

Новий прем’єр-міністр Болгарії Кирил Петков підтвердив зобов’язання уряду прийняти євро за два роки, незважаючи на слабку підтримку громадян.

Про це він сказав в інтерв’ю Bloomberg, повідомляє "Європейська правда".

Петков звернув увагу на необхідність активно підтримувати введення єдиної валюти після невдачі публічних комунікацій про це під час кризи Covid-19. Ці коментарі були першою явною обіцянкою Петкова щодо євро з моменту вступу на посаду в грудні.

Перехід від болгарського лева до євро має бути обережним і вимагає повномасштабного інформування громадськості, зазначив Петков.

"Це не можна зробити раптово. Коли про це не повідомляють належним чином, а потім примусово чи нав’язують населенню, завжди існує ризик політичних потрясінь, яких не повинно бути", – сказав прем’єр.

Роздроблена чотирипартійна коаліція Петкова стикається зі складною програмою, оскільки Болгарія виходить із затяжної політичної кризи, позначеної скандалами з хабарництвом, широко поширеною недовірою до державних інституцій та зростанням нерівності.

Уряд прагне запровадити спільну валюту, щоб допомогти економіці скоротити розрив із багатшими аналогами в ЄС.

Але громадськість розділена з цього приводу. За даними липневого опитування Євробарометра, близько половини болгар вважають, що введення євро матиме негативні наслідки. Понад три чверті стурбовані неправильним встановленням цін під час переходу на євро, показало опитування.

У Болгарії діє валютна рада після закінчення банківської та гіперінфляційної кризи в 1997 році, коли близько третини її кредиторів зазнали краху, інфляція перевищила 1000% і люди накопичували товари після того, як багато магазинів відмовилися від національної валюти. Петков сказав, що країна збереже існуючу прив'язку до лева до 2024 року без змін.

💬 Последние комментарии
Алёна
Согласна больше с версией о том, что Банковая с помощью Мураева создаёт себе лояльную оппозицию, чтобы забрать голоса у ОПЗЖ. Они и подсказали англосаксам эту фамилию. И не Медведчук пожаловался на Мураева, он гораздо выше этого. Это Мураев на своём канале обратил внимание СБУ на недопустимость поездки Медведчука в Москву на переговоры по уменьшению цены на газ. Это он требовал у СБУ наказать Медведчука, как агента Кремля. После этого Россия наложила на него санкции. Он действительно очень мутный тип, какое-то второе дно в нём есть.
Весёлый Роджер
Добавляй долбоэб продажный - с кем с вами? "Америка с нами.хе."- С МУДАКАМИ!
Елена
Америка с нами.хе.
Весёлый Роджер
ОЙ.... УВАГА майдунцы!!! Що хлопцы скакуны робиться! ОЙ, а що там впереди!!! Уся Европа не захочет ВОЙНЫ с Россией! ОЙ, а впереди такие бунты - шо ативаксеры и ж.жилетики - это всё детский лепет!!! НИКТО за щиродупых умирать не БУДЕТ!!! Бо Европа не знает, дэ война может початися, НО ПРЕКРАСНО знает - ДЭ ВОНА ЗАКИНЧИТИСЯ!!! "По берлинской мостовой Кони шли на водопой, Шли, потряхивая гривой, Кони-дончаки. Распевает верховой: «Эх, ребята, не впервой Нам поить коней казацких Из чужой реки». Казаки, казаки, Едут-едут по Берлину Наши казаки......"
Весёлый Роджер
Тогда по нормальной ЛОГИКЕ, а не по рассуждениям 70-ричного пердуна Шмули, шизореника со справкой. Получаются, шо твои пиндосы полные ТЕРПИЛЫ! Гонять такую армаду до Кореи, столько потратить долляров и практически пойти на все условия Ким Чен Ына! И на фуя тоди? Вот такая вона логика, а НЕ щирые мозги прапора брехуна, с едва заметной извилиной, да и та от фуражки осталася!
Игбун Хохлов
По стандартам ЕС. https://www.youtube.com/watch?v=uU79Y84J0r8
Весёлый Роджер
Шмуля писал, шо папа военный был и с ним был не согласен по политичным вопросам. А вот маму Шмуля видно сам порешил, та цэ от любви большой. Щоб не мучилась - бо ела много, целых два кусочка хлеба. Цэ для Шмули была огромная трагедия в такой трате! Живёт он сейчас ОДИН, тому що вин редкостная гнида и жидяра такой - каких свет ещё не видовал. Старик Плюшкин по отношению к нему - просто расточитель. Ну представь, вся квартира в кирзе, кальсонах, трусах синих, новых и ГЛАВНОЕ в б/у- ведь ничем падаль не брезговал - ВСЁ тащил до хаты! И до хрена ещё др. амуниции со складов ЮГВ. Как же Шмуля поддонок мечтал на этом разбогатеть, та в Америку улететь та всех на фую оттуда вертеть!
Авторские статьи