Боррель розповів про стратегічну мету Євросоюзу
События в миреwww.ukrinform.ua09 декабря 2020

Боррель розповів про стратегічну мету Євросоюзу

Збереження та захист прав людини по всьому світу є і залишається стратегічною метою Європейського Союзу, що підтверджено рішенням Ради міністрів ЄС із закордонних справ від 7 грудня про запровадження Глобального режиму санкцій ЄС за порушення прав людини.

Як передає Укрінформ, про це напередодні Міжнародного дня захисту прав людини, що відзначатиметься 10 грудня, від імені усіх країн-членів ЄС заявив високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель.

Повний текст його декларації оприлюднений на сайті Європейської Ради.

«Європейський Союз і його країни-члени підтверджують рішучі зобов’язання з розвитку та захисту прав людини по всьому світу. Заснування Глобального режиму санкцій ЄС за порушення прав людини є знаковою ініціативою, яка підкреслює рішучість ЄС посилювати власну роль у вирішенні випадків серйозних порушень прав людини по усьому світу. Забезпечення для кожного можливості дотримання прав людини є стратегічною метою ЄС», - йдеться в документі.

Як наголосив Боррель, повага до людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства права, повага до прав людини є фундаментальними цінностями Європейського Союзу і його зовнішньої та безпекової політики.

Як повідомляв Укрінформ, Рада міністрів ЄС із закордонних справ, засідання якої відбувалося 7 грудня в режимі телеконференції, затвердила Глобальний режим санкцій ЄС за порушення прав людини. Цей режим не матиме географічних обмежень і стосуватиметься будь-яких персон чи установ по всьому світу, якщо вони причетні до серйозних порушень прав людини, таких як геноцид, тортури, вбивства та зникнення людей, насильство, системні порушення прав людини на зібрання та асоціації. Перелік таких осіб та установ формуватиметься за ініціативою країн Євросоюзу, які представлятимуть обґрунтовані пропозиції на розгляд Ради ЄС.

Особи та установи, що потраплять під санкції, зазнають заморожування активів на території Євросоюзу. Фізичним особам будуть заборонені подорожі до європейських країн, будь-яким громадянам ЄС і європейським фінансовим установам буде заборонено надавати таким особам та установам будь-які фінансові ресурси, включаючи кредити.

Написать комментарий
Авторские статьи
Экономикачас назад
США в ожидании обвала доллара: каковы последствия для экономики России
Политика5 часов назад
Крым, Донбасс, НАТО, земля. Что написано в законе о референдуме и какие вопросы могут на него вынести 3
Геополитика8 часов назад
Сатановский: Береговая охрана Китая готова атаковать корабли США
Геополитика11 часов назад
Полный текст специальной речи председателя КНР Си Цзиньпина во время диалога "Давосская повестка дня" ВЭФ
Экономика12 часов назад
Месть «мертвецов»: ликвидированные банки отсуживают у НБУ большие компенсации
Геополитика13 часов назад
Где бы ни убивали русские русских — англосаксы в выигрыше
Политика13 часов назад
Запрет в отношении нацистских коллаборантов 2
Политика13 часов назад
В ожидании Джо, или Большой Белый брат принимает парад
Геополитика14 часов назад
Ликвидировать под корень! В Казахстане объявили войну биолабораториям США