Brand Finance названо найдорожчі бренди світу
События в миреbusinessua.com28 января 2021

Brand Finance названо найдорожчі бренди світу

Apple повернулася на перше місце в рейтингу найдорожчих брендів світу вперше з 2016 року, обійшовши Amazon і Google, свідчать результати щорічного дослідження Brand Finance Global 500.

Вартість бренду компанії в рейтингу за 2021 рік оцінюється в $ 263,4 млрд, що на 87% вище, ніж роком раніше. Зростання вартості бренду обумовлене успішною диверсифікацією бізнесу Apple Inc. з метою зниження його залежності від продажів iPhone — на їх частку в 2020 році припала половина виручки компанії в порівнянні з двома третинами виручки в 2015 році.

«Політика диверсифікації призвела до розвитку цифрових сервісів Apple і послуг з передплати, в тому числі App Store, iCloud, Apple Podcasts, Apple Music, Apple TV і Apple Arcade. Лише за перший день нового року клієнти магазину додатків App Store витратили $ 540 млн на купівлю цифрових послуг», — йдеться в огляді Brand Finance.

Друге і третє місце в рейтингу найдорожчих брендів світу 2021 року займають бренди інтернет-рітейлера Amazon.com Inc., вартість якого зросла на 15%, до $ 254,2 млрд, і Google ($ 191,2 млрд, +1%), що входить в Alphabet Inc.

У десятку найдорожчих брендів світу також увійшли Microsoft ($ 140,4 млрд), Samsung ($ 102,6 млрд), Walmart ($ 93,19 млрд), Facebook ($ 81,48 млрд), ICBC ($ 72,8 млрд), Verizon ($ 68,9 млрд) і WeChat ($ 67,9 млрд).

Важливість технологічних інновацій як рушійної сили вартості бренду найкраще демонструє випадок Tesla. Бренд виробника електромобілів подорожчав за рік на 158%, ставши найбільш швидкозростаючим в рейтингу Brand Finance Global 500, до $ 32 млрд.

Друге місце за темпами зростання (+108%) зайняв бренд Alibaba.com, що подорожчав до $ 39,2 млрд. вартість брендів підрозділів Alibaba — Taobao і Tmall зросла відповідно на 44%, до $ 53,3 млрд і 60%, до $ 49,2 млрд.

Традиційні рітейлери, що успішно впровадили технології в період пандемії, також показали хороші результати. Так, бренд Walmart подорожчав на 20%, до $ 93,2 млрд, вийшовши на шосте місце в рейтингу.

Наслідки пандемії виявилися особливо відчутними для авіакомпаній і представників аерокосмічної галузі – на них припало шість з десяти брендів, що найбільш значно подешевшали, в рейтингу Brand Finance. Зокрема, вартість бренду Boeing впала на 40%, до $ 13,6 млрд, American Airlines — також на 40%, до $ 5,3 млрд, Airbus — на 36%, до $ 9,1 млрд.

Американські і китайські компанії переважають в рейтингу Brand Finance Global 500 за 2021 рік, на їх частку припало дві третини сукупної вартості брендів.

На першому місці за показником «сила бренду» — Китайська WeChat, яка цього року обійшла Ferrari.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Луна-2
Ленок пока оставим Роджера в покое - хорошо, а разве на Донбассе не руины созданные между прочим нами ? Разве на Донбассе украинская армия не бомбит города ? Разве там не умирают ь дети?нет Ленок -это все даром для Украины не пройдет - Посеявший ветер -пожнет бурю...
Елена
Я то понимаю что Матросов герой,погиб за Родину,спасая сослуживцев в 19 лет пошёл на верную гибель,а с точки зрения роджеров,он глупец,отдал жизнь зря,а мог бы ездить на Мерсе и иметь слуг ,это так весёлые роджеры рассуждают,эти мрази и подонки,почитатели Солженицына и Горбачева, поэтому я так Роджера и "люблю",вот такие Луночка имею мысли,а насчёт развалин,то они могут быть огромны,вы думаете это пройдет легко?нет,это будет страшно и больно.
Луна-2
а почему именно под развалинами может все будет не так страшно и не так трагично....МИРНЫМ ПУТЕМ ...
Луна-2
Безумство храбрых а ты знаешь я с этим не согласна .Храбрость должна быть умной Понимаешь Матросов ведь не просто так бросился на амбразуру -он защитил жизни других товарищей а Ты повторяешь слова Горького бе-зум- ство храбрых....
Игбун Хохлов
Я не герой. Герои хохлатых недоумков в Донбассе мочат.
Луна-2
Яка ж ти в мене вумничка)))..Прописные истины,на то и истины чтобы их повторять а не валять ваньку.....
Елена
Безумству храбрых, поём мы песню☝️✋✋,это серьезно,без стёба и насмешки.Герой ты у нас Хохлов,герой.