События в миреhromadske.uaAug 28

Британець відмовився евакуюватися з Афганістану без своїх 200 тварин. Але влада наполягає: головне — допомогти людям

nk_hauz/AhVM-N47g.jpeg

Колишній британський морський піхотинець Пол «Пен» Фартінг застряг в Афганістані із 200 тваринами. Чоловік не хоче залишати підопічних, яких доглядав у своїй благодійній організації, та просить допомогти перевезти чотирилапих улюбленців. Проте в Міноборони Великої Британії наполягають, що зараз треба зосередитися на допомозі людям.

Пол Фартінг відкрив свій притулок для тварин Nowzad у Кабулі ще у 2007 році, після того, як на фронті врятував собаку. З того часу його організація опікувалась місцевими безпритульними тваринами.

Коли ж 15 серпня угрупування «Талібан» захопило країну, перед чоловіком постала складна проблема: як евакуювати усіх тварин.

Усього в організації Фартінга 60 котів і 140 собак, а також 68 співробітників, які за ними доглядають. Сам британець та персонал Nowzad могли вилетіти з країни, але для перевезення тварин потрібен був окремий літак. Окрім того, таліби не бажають пропускати співробітників-афганців для евакуації.

У соцмережах Фартінг оголосив операцію «Ковчег» (#OperationArk) зі збору коштів та пошуків можливостей для вивезення тварин.

Однак все було не так просто, як здавалося. Спершу Фартінга, його тварин та співробітників організації мав забрати приватний вантажний літак, орендований коштом зібраних пожертвувань. У Міністерстві закордонних справ Великої Британії погодили виліт літака з лондонського аеропорту Лутон до Афганістану. Але через проблеми з безпекою його скасували.

Потім планувалося, що для евакуації залучать літак із сусідньої країни. Але літак не міг приземлитися, поки Фартінга не пропустили б до аеропорту. У Twitter чоловік написав, що чекав на пропуск 10 годин та навіть звернувся з проханням допомогти до речників «Талібану».

Міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес заявив, що міністерство може допомогти Фартінгу як громадянину потрапити в аеропорт, але не готове надавати пріоритет тваринам, а не людям у реальній небезпеці. Він зазначив, що Міноборони не блокувало літак для Фартінга, але й не буде допомагати евакуюватися поза чергою.

Після теракту біля аеропорту Кабула 26 серпня військові США змінили правила допуску людей, тож Фартінга та його команду попросили покинути територію.

«Ми пройшли через пекло, щоб потрапити туди, і нас повернули назад у хаос цих руйнівних вибухів», ㅡ написав Фартінг у Twitter.

Вже ввечері 27 серпня у пресслужбі Міноборони Великої Британії повідомили, що Пен Фартінг та його тварини отримали допомогу в аеропорту Кабула, наразі вони чекають на транспорт.