Чехія відмовилася від «жіночих» прізвищ
События в миреukrrain.com12 июля 2021

Чехія відмовилася від «жіночих» прізвищ

Мешканки Чеської Республіки зможуть відмовитися від додавання суфікса "ова" до свого прізвища в документах. Відповідні поправки в закони про діловодство підписав президент країни Мілош Земан.

Про це повідомляє видання Novinky.cz.

До цього в Чехії до жіночого прізвища додавали суфікс "ова", щоб вказати на жіночий рід. Дане правило стосувалося й іноземних прізвищ.

Так, наприклад, канцлера Німеччини Ангелу Меркель в Чехії називали "Merkelová", а американського політика Хілларі Клінтон - "Klintonová".

Не застосовувати суфікс дозволялося тільки одруженим з іноземцями громадянкам і тим, які мають посвідку на проживання в іншій країні.

Низка лінгвістів вже виступили проти нововведення. Вони вважають, що усунення суфікса може призвести до плутанини, оскільки не буде зрозуміло, йдеться в документах про чоловіка чи жінку.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
да, имеет тебя во все дыхательные и пихательные...
е
повторяю вопрос, для такой тупой как ты: 190 млрд влито в экономику Польши БЕЗДВОЗМЕЗДНО, а сколько дали Украине на ТЕХ ЖЕ условиях?.. в прошлый раз ты от этих вопросов слилась в унитаз, вместе со своей америкой...
Елена
Америка с нами!
Елена
Хочу,крок за кроком,от пэрэмогы до пэрэмогы Украина идёт к светлому европейскому благополучию, ещё немного там за рогом при помощи Запада, Америки и Японии в Украине будет благополучие и благосостояние примерно как в Польше,вот так,а Роджер скотина и мерзавец.
УКРЫ ВСЕ ПРОЗРАЧНЫЕ
А тройное гражданство можно и не скрывать !!! ( Коломойский ) !!!
е
про то как опустилась Украина с 90-х на настоящий момент не хочешь рассказать? пример неудобный?
е
это ж только ты тут своими похождениями с морячками 6-го флота регулярно хвалишься, и то видимо плохо обслуживаешь господ, денег не дают, в америку свою не берут...