События в миреukrrain.com15 янв.

Чоловіки в безпеці: уряд Малайзії заборонив жінкам критикувати своїх чоловіків

nk_hauz/-mr1p4ks7jfueczvybmy.jpg

Феміністки жорстко розкритикували уряд Малайзії за те, що в рамках профілактики домашнього насильства, міністерство видало онлайн-постери, які рекомендують жінкам утриматися від уїдливих та іронічних коментарів на адресу чоловіка, щоб не розжарювати і без того напружену обстановку. Але користувачам соцмереж ця ідея не сподобалася. Вони розцінили такі рекомендації як посягання на права жінок, з якими в мусульманській Малайзії і без того не все гладко.

В Малайзії придумали оригінальний спосіб поліпшити атмосферу в сім'ях під час примусової самоізоляції, щоб уникнути збільшення числа розлучень після її скасування, як це сталося в Китаї. Так Міністерство у справах жінок видало віртуальні постери з рекомендаціями як гідно поводитися під час карантину. Зокрема, жінкам заборонили лаяти чоловіка за те, що він не допомагає по господарству, а щоб прохання жінок почули, запропонували імітувати голос мультяшного персонажа. Також жінкам рекомендували стежити за собою, фарбуватися і гарно одягатися, щоб потішити чоловіка, який вимушений сидіти вдома з дружиною.

nk_hauz/-mr1p84yjbrccklheo9y.jpg

На думку членів уряду, а саме, Міністерства у справах жінок, сім'ї та соціального розвитку, такі заходи дозволять зберегти сім'ї та уникнути збільшення кількості випадків домашнього насильства. Цікаво, що в цій мусульманській країні ініціювала, по суті, додаткове обмеження прав жінок, саме представниця жіночої статі, яка очолює відповідне міністерство, завданням якого якраз є досягнення гендерної рівності.

Така несправедливість відразу викликала гнів користувачів соцмереж, причому як жінок, так і чоловіків, які поспішили висловити свою незгоду в Twitter. Вони не оцінили турботу уряду про сімейне благополуччя, ціною обмеження прав жінок, і назвали поради красиво одягатися і не суперечити чоловікові під час карантину, щоб зберегти сім'ю, лицемірними на тлі збільшення кількості випадків домашнього насильства і порушення прав жінок в Малайзії.

Уряд звинуватили в сексизмі і неповазі до жінок, а постери назвали такими, що розпалюють гендерну нерівність.

nk_hauz/-mr1p83uqzxzsfwkvshd.jpg

«Нашою метою було поділитися своїми методами для підтримки позитивних відносин в родині під час роботи з дому», - поспішила виправдатися перед користувачами соцмереж Акхма Хассан, генеральний директор Міністерства у справах жінок. В результаті, уряду довелося принести офіційні вибачення і видалити опубліковані постери.

В Малайзії сьогодні налічується 2900 випадків зараження коронавірусом і 45 жертв. В цьому році уряд країни вже стикався зі звинуваченнями в сексизмі і мізогінії, коли член парламенту під час обговорення поправок до закону про домашнє насильство заявив, що чоловіки теж піддаються насильству, коли жінки на них лаються, відмовляються від виконання подружніх обов'язків і не дозволяють своїм чоловікам брати в дружини ще одну жінку.

Авторские статьи