События в миреua.interfax.com.ua17 окт.

Coca-Cola припиняє виробництво свого першого дієтичного напою

nk_hauz/-mjmntari5dv2gyz8ehz.jpg

Американська Coca-Cola Co., найбільший у світі виробник безалкогольних напоїв, відмовляється від виробництва свого першого дієтичного напою Tab, пише The Wall Street Journal.

Coca-Cola випустила бренд Tab 1963 року, після того як Royal Crown почала випускати дієтичну Diet Rite Cola. Популярність Tab сягнула піку в 1970-1980 роках, але почала знижуватися після випуску дієтичної Diet Coke.

За даними Euromonitor International, обсяги продажу Tab у світі у 2019 році становили $22 млрд, або 0,1% від загального обсягу продажу дієтичної коли. Лідерами ринку є Diet Coke, на яку припадає 35% обсягу продажу, і Coke Zero Sugar, частка якої становить 22%.

Coca-Cola продовжувала виробляти Tab переважно з огляду на шанувальників цього напою, які телефонували до штаб-квартири компанії і підписували петиції, якщо не могли знайти Tab.

"Ми хочемо переконатися, що ті, хто хоче Tab, отримує Tab", - сказав у 2001 році Дуглас Дафт, який на той час обіймав посаду голови та головного виконавчого директора Coca-Cola.

Минулого місяця Coca-Cola повідомила, що відмовиться майже від половини своїх 500 брендів в умовах пандемії. Компанія вже припинила випускати соки під брендом Odwalla та кокосову воду Zico.

Coca-Cola готує додатковий список продуктів, які буде знято з виробництва цього року, включно з Diet Coke з вишневим смаком, лимонадом Sprite і низькокалорійною Coke Life із додаванням замінника цукру. Компанія також відмовиться від деяких невеликих регіональних брендів.

Директор Coca-Cola з інновацій та маркетингу Кет Кетцер зазначила, що компанія хоче створити "простір для нових" брендів. Вона пояснила, що виробник відмовляється від невеликих брендів, які не зростають і не мають потенціалу.

Акції Coca-Cola під час торгів у Нью-Йорку в п'ятницю дорожчають на 0,3%.