Держдепартамент США стурбований діями Китаю на кордоні з Індією
События в миреua.interfax.com.ua10 февраля 2021

Держдепартамент США стурбований діями Китаю на кордоні з Індією

США уважно стежать за розвитком ситуації на китайсько-індійському кордоні і стурбовані спробами Пекіна залякати сусідів, заявив офіційний представник американського Держдепу Нед Прайс.

"Ми уважно стежимо за ситуацією. Ми відзначаємо, що тривають переговори між урядами Індії і Китаю, підтримуємо прямий діалог і мирне врегулювання прикордонних суперечок", - сказав він на брифінгу у вівторок.

Водночас дипломат зазначив: "Ми стурбовані безперервними спробами Пекіна залякати своїх сусідів".

Він попередив, що Сполучені Штати "будуть стояти на одному боці з друзями, з партнерами, з союзниками", щоб сприяти загальному процвітанню і безпеці в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Як повідомляли ЗМІ, в черговому зіткненні на індійсько-китайському кордоні наприкінці січня поточного року постраждали індійські і китайські військові.

Сплеск напруженості в прикордонних районах Китаю та Індії виник навесні 2020 року. Відтоді Пекін і Делі не раз звинувачували один одного у провокаціях і спробах порушити кордон. ЗМІ повідомляли про втрати з обох сторін, військові цього не підтверджували.

До кінця минулого літа Китай і Індія провели переговори щодо відведення військ на кордоні з метою розрядити прикордонну напруженість, а в вересні міністр оборони КНР Вей Фенхе зустрівся в Москві з індійським колегою Раджантха Сінгхом. Пізніше переговори також провели міністри закордонних справ Ван І і Субраманьям Джайшанкар, сторони домовилися про нормалізацію ситуації на кордоні.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
Типа того.. А а западянщине так не считают, вон недавно обезглавили его памятник... Культурные трудяжки...
е
По кровянке не скажу, а сало Украина экспортирует в больших объёмах... Национальный продукт говоришь, ну-ну)))
Елена
Талант и гений украинского народа!
Елена
Прорвёмся, Украина любит сало и кровяную колбасу, можно сказать национальный продукт,а свинью Веселого Роджера не любит,он свинтус.ха.
Остап Бендер
Представители частного капитала не могут оставаться глухи к стонам родины!
Ями Ешав
Зе требует от Запада четкий план, но тот молчит как партизан. И на требования гаранта не отвечает.
Ями Ешав
Рынок перестал работать. Кредиты больше не дают. А кредиты нужно возвращать, конфликты решать и вирусы лечить... Зрада. Пропадает всякий интерес к борьбе за перемогу. Власть становится безразличной, то есть вялой. Снижается иммунитет и растет риск заражения вирусными заболеваниями. Печальная картина. Мрачная.