События в миреwww.ukrinform.ua25 авг.

Для запобігання гуманітарної катастрофи в Афганістані треба мінімум $200 мільйонів – ООН

nk_hauz/r4xbGk47R.jpeg

Мільйони афганців можуть невдовзі стикнутися з голодом. Аби уникнути гуманітарної катастрофи в країні, необхідно до вересня акумулювати щонайменше $200 млн.

Про це заявив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі, повідомляє Укрінформ із посиланням на Reuters.

За словами Бізлі, невдовзі в Афганістані буде вкрай несприятлива ситуація через кількарічну посуху, конфлікти і погіршення стану економіки, обтяженого пандемією COVID-19.

Кількість жителів Афганістану, які можуть стикнутися з голодом, сягнула 14 мільйонів.

Бізлі попередив: якщо становище в країні погіршиться, для афганців настане «пекло на землі».

Виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН наголосив, що для запобігання гуманітарної катастрофи потрібно не менше $200 млн до вересня. Віні висловив сподівання, що США, Катар та інші арабські держави Перської затоки нададуть фінансову допомогу Афганістану.

Як повідомлялося, 15 серпня вранці таліби оточили Кабул та почали без бою заходити до столиці Афганістану. "Талібан" заявив, що контролює всю територію Афганістану.

Представник політичного офісу «Талібан» Мухаммед Наїм заявив про завершення війни в Афганістані.

За даними ЗМІ, лідери радикального ісламістського руху «Талібан» планують сформувати раду з 12 осіб для керівництва Афганістаном.

Лідери країн "Великої сімки" у спільній заяві за підсумками віртуальної зустрічі попередили "Талібан" про відповідальність за порушення зобов'язань щодо протидії тероризму, порушень прав людини, зокрема жінок та меншин.

Лідери G7 підтвердили свою підтримку народу Афганістану та намір підтримати афганських біженців, а також закликали партнерів Афганістану підтримати зусилля щодо регіональної стабільності.