До відкриття готується перший у світі віртуальний музей мистецтв
События в мире31 августа 2020

До відкриття готується перший у світі віртуальний музей мистецтв

Через пандемію коронавируса були закриті всі найвідоміші музеї на планеті. В даний час деякі з них повернулися до роботи, але існуючі обмеження суттєво знизили кількість відвідувачів. Незабаром помилуватися на кращі праці людства можна буде не виходячи з дому, адже до відкриття готується перший у світі віртуальний музей мистецтв.

Вже у вересні відбудеться відкриття Віртуального онлайн-музею мистецтв (VOMA). У ньому будуть представлені цифрові версії творів мистецтв з відомих галерей з усього світу на зразок паризького Музею Орсе або нью-йоркського Метрополітен-музею. Організатори припускають зробити його повністю безкоштовним, щоб залучити не тільки мистецтвознавців та поціновувачів культури, а й звичайних користувачів інтернету.

Як повідомляють автори проекту, відмінною рисою VOMA стане інтерактивність. Так, глядачі будуть не просто гортати зображення, а переміщатися по величезному цифровому будівлі з галереями, скульптурами і навіть мінливої погодою. Світ зовні буде виглядати живим. Відвідувачі зможуть побачити холодний дощовий ранок або зоряну літню ніч.

«Сенс мистецтва в тому, щоб спілкуватися і ділитися ідеями. Але багато людей зараз не можуть поїхати в музей. Важливо закріпити цей досвід в реальному світі. Ми знайшли спосіб зробити його більш доступним », - розповів Стюарт Семпл, художник і організатор проекту.

Написать комментарий