ДОЛАР МОЖЕ ЗДЕШЕВШАТИ ПІСЛЯ ВИБОРІВ У США
События в миреfinbalance.com.ua08 ноября 2020

ДОЛАР МОЖЕ ЗДЕШЕВШАТИ ПІСЛЯ ВИБОРІВ У США

Все більш ведмежа перспектива розгортається для американського долара, в якого був найгірший тиждень з березня через ознаки того, що саме емісія Федеральної резервної системи (ФРС), а не державних витрат, може бути використана для зміцнення економіки після виборів, пише Reuters.

Байден перемагає на виборах президента США, і потенційно розділена влада з республіканцями, які контролюють Сенат, може означати менший пакет податкових стимулів від законодавців і посилення тиску на центральний банк США з метою активізації купівлі облігацій та інших політик для підтримки економіки.

Чимало інвесторів хвилюються з приводу майбутнього долара як світової резервної валюти, з огляду на очікування низьких процентних ставок і значних витрат уряду США впродовж багатьох наступних років.

Долар просів на 10% від максимумів року і перебуває близько дворічних мінімумів. Його зниження сприяло зростанню активів, які деякі інвестори розглядають як альтернативи долари, - йдеться про золото та біткоїни, які зросли на 4% та 12% відповідно.

Голова ФРС Джером Пауелл заявив у четвер, що центральний банк зобов`язується підтримувати стабільність закупівель облігацій на рівні 120 млрд дол на місяць, але він також зазначив, що законодавцям, швидше за все, доведеться забезпечити більше податкових стимулів, щоб допомогти економіці відновитись після коронавірусного стиснення.

Деякі інвестори вважають, що основний тягар підтримки економіки може лягти на ФРС, якщо пакет фіскальних стимулів буде затриманий або менший, ніж потрібно. Це потенційно негативно для долара, оскільки деякі політики кількісного пом`якшення рівнозначні друкуванню грошей.

"ФРС може нас здивувати, - сказав Джек Макінтейр, менеджер портфеля з фіксованим доходом Brandywine Global. - Вони можуть зробити багато для забезпечення ліквідністю ринку, зменшення ризиків платоспроможності, які виникнуть, якщо ми не отримаємо фіскальний пакет".

Макінтайр зменшив свій доларовий ризик на користь ринків, що розвиваються, та державних облігацій інвестиційного рівня.

Більш слабкий долар, мабуть, буде вітатися багатьма американськими компаніями, оскільки це дозволяє транснаціональним компаніям дешевше конвертувати прибуток у свою валюту, одночасно підвищуючи конкурентоспроможність американської продукції за кордоном.

Але це також підштовхує вартість інших валют, ускладнюючи зусилля таких економік, як єврозона та Японія, стимулювати зростання і потенційно змушуючи інші центральні банки здешевлювати власні валюти у відповідь.

Євро в цьому році набрав близько 6% відносно долара, тоді як японська єна зросла приблизно на 5%.

Момчил Поярлєв, глава валютного блоку BNP Asset Management, вважає, що долар опуститься до нових мінімумів протягом найближчих трьох місяців.

"ФРС дуже покірливий і збирається залишатися покірливим, - сказав він. - Чим більший стимул, тим гірше для долара".

Дехто не погоджуються з ведмежими настроями щодо долара. Джон Флойд, керівник макростратегії в Record Currency Management, стверджує, що, хоча ФРС заявила, що буде продовжувати купувати активи на нинішніх рівнях, Європейський центральний банк нещодавно заявив, що може збільшити свою економічну підтримку в грудні.

Написать комментарий